Статті із Закону про Державний Гімн України

10 березня в Україні відзначають День Державного Гімну.

Державний гімн Украї́ни, або славень, — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.

Фото: Вікіпедія| Михайло Вербицький

Офіційна музична редакція Julia News ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, текст гімну затверджено законом України «Про Державний гімн України» 6 березня 2003 року.

Фото: T. Meyerhoffer| Павло Чубинський

Редакція Julia News у цей день вирішила нагадати нашим читачам основні статті із закону України «Про Державний гімн України».

Стаття 1. “Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:«Ще не вмерла України і слава, і воля,Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.Приспів:Душу й тіло ми положим за нашу свободу,І покажем, що ми, браття, козацького роду”

Фото: Losth | 1991 р. репринтне видання Львівського журналу “Мета” 1863 р., перша публікація вірша

Стаття 2. “Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів

Стаття 3 “Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність, передбачену законом”

Композитор Валентин Сильвестров , що виходив на акції протесту в Києві, інтервʼю газеті “День” у 2013, так охарактеризував український гімн:

“Гімн України — дивовижний. Спочатку він начебто не справляє враження, але це лише на перший погляд. Насправді його створив Михайло Вербицький — церковний композитор середини ХІХ століття. Він жив в Австрійській монархії, мабуть, дуже любив Шуберта, у нього був мелодійний дар — це помітно з його літургій. Він був церковним композитором. І ось цю патріотичну пісню він теж створив як церковний композитор. Це ж алілуя, розспів (наспівує). У гімнах ніде такого немає! Це унікальний твір: це — гімн України, але в ньому є ознаки літургійного початку. У цьому гімні затонула якась пам’ять про літургію, про всеношну. У цьому простому наспіві немов дме вітер, немов гілки дерев співають”

Читайте також. Хто автор патріотичного гімну Січових стрільців?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *