В Україні стартувала посівна ярих культур

Всупереч військової агресії росії проти України аграрії розпочали сівбу ярих культур.

Про це інформують у пресслужбі апарату Верховної Ради України з посиланням на Комітет з питань аграрної та земельної політики.

“Так, за даними Мінагрополітики аграрії чотирьох областей – Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської розпочали посівну ярих зернових та зернобобових. Сіють пшеницю, ячмінь і горох”, – йдеться в повідомленні.

Станом на кінець лютого вже засіяно 22,3 тис га. З них – 0,8 тис га пшениці, 11,4 тис га ячменю та 10,2 га гороху. Зокрема:

  • на Одещині – 7,8 тис га ячменю і 7,1 тис га гороху;
  • в Миколаївській області – 3,5 тис га ячменю та 2,4 тис га гороху;
  • на Вінниччині посіяли 0,8 тис га пшениці та 0,5 тис га гороху;
  • на Херсонщині – 0,05 тис га ячменю та 0,15 тис га гороху.

Також, весняна посівна 2024 стартувала на Тернопільщині. Окремі агрогосподарства розпочали 28 лютого 2024 року сівбу ярого ячменю, провівши перед цим заходи щодо закриття вологи, внесли аміачну воду та інші заходи передпосівної підготовки.

За сприятливих погодних умов перший «посівний блок» планують завершити через 10 днів, протягом яких мають посіяти ярий ячмінь, пшеницю та горох.

Крім того, за інформацією Дніпропетровської обласної військової адміністрації сільгоспвиробники Дніпропетровської області зможуть проводити сівбу під урожай-2024 цілодобово, без перерви на комендантську годину.

Тільки-но дозволить погода, аграрії області стануть до роботи. Почнуть з південних Нікопольщини й Криворіжжя. Спершу сіятимуть пшеницю та ячмінь.

Зазначається, що обласна влада Дніпропетровщини готова максимально сприяти та підтримувати аграрні господарства.

Читайте також. Хлібина врятувала життя: журналіст розповів неймовірну історію порятунку українського воїна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *