Оцінки українських дітей, які їм поставили педагоги за кордоном, мають зараховуватися й в Україні — уряд для цього вже розробив рекомендації.
Про це пише Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Зазначається, що таке питання порушили представники Української школи в Женеві, яку у квітні 2022 року заснувала Асоціація «Українки Швейцарії».
“Представник Міносвіти пояснив, що торік відомством було розроблено відповідні методичні рекомендації, затверджені наказом МОН. У них роз’яснюються окремі питання здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, йдеться про те, що діти, які вимушено змінили місце проживання і здобували освіту за кордоном, після повернення будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти України. Туди, де навчалися раніше, або в будь-які інші. Зарахування здійснюватиметься на підставі заяви одного з їхніх батьків чи інших законних представників.
Згідно з рекомендаціями, всі оцінки, здобуті за кордоном, при поверненні перезараховуються.
Для цього достатньо надати інформаційну довідку, до якої мають бути прикріплені:
- витяг оцінок, здобутих за кордоном;
- довідка про систему оцінювання, яка застосовується в країні перебування.
За кордоном діти можуть вивчати лише навчальні предмети українознавчого компонента. Це можливо як дистанційно в українських школах, так і на базі Міжнародної української школи (МУШ).
Йдеться про українську мову та літературу, історію України, основи правознавства, географію, громадянську освіту, захист України та предмет «Я досліджую світ» (у частині громадянської й історичної освітньої галузі). Повідомляється, що це дає змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах.
Також учасники наради обговорювали можливість зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном.
Читайте також. Поліція чергуватиме у 400 прикордонних і прифронтових закладах освіти