Хто вона: українка, яка найкраще виконала пісню гурту The Beatles “Yestarday”

Учора, 16 січня світ відзначав Всесвітній День Beatles.

Редакція Julia News відшукала для вас історію української джазової співачки, виконання якої відзначив особистою премією Пол Маккартні.

Найкраще виконання пісні Yestarday, на думку його думку, належить українці, а саме співачці з Одеси Тетяні Боєвій. Вона є володаркою премії Пола Маккартні за найкраще виконання цієї композиції.

Народилася Тетяна 9 червня 1951 року у місті Одеса. Вона ніколи не вчилася співу, не знала нот, свій природний талант розвинула сама, слухаючи і наслідуючи легенд американського джазу. За своє життя Тетяна Боєва виховала кілька поколінь джазових вокалістів, а також виконавців популярної музики.

 • З 1968 до 1970 рр. Тетяна виступає з ресторанними ансамблями та оркестрами.
 • У 1970—1971 роках виконавиця була солісткою оркестру Олега Лундстрема.
 • На початку 70-х років була солісткою оркестру Олега Лундстрема, пізніше солістка московського мюзик-холу. Далі Тетяна Боєва довгі роки жила і працювала в Одесі.
 • 1992 брала участь у зйомці в художньо-документальному фільмі «Summertime» (режисер С.Стасенко, Одеська кіностудія).
 • 1998 — учасниця у міжнародному «Фестивалі однієї пісні» в місті Пярну в Естонії — «Summertime». У цьому ж році Тетяна Боєва виступає на джазовому фестивалі «Дюкамерон-98» в Одесі.
 • У 1999 співачка бере участь у «Днях культури України у Франції». У цьому ж році виступає з концертами на X міжнародний фестиваль «Jazz — Kaar» в Таллінні. Цього ж року на міжнародному «Фестивалі однієї пісні» в р. Пярну, Естонія, Тетяна Боєва нагороджена особистою премією Пола Маккартні за найкраще виконання пісні «Yesterday».
 • 2001 — I міжнародний Джаз-Карнавал в Одесі. У цьому ж році Тетяна Іванівна стала переможницею в номінації «Співачка року» за опитуванням читачів газет «Аргументи і факти», «Комсомольська правда», «Теленеділя».
 • 2002 — виступ на II міжнародному Джаз-Карнавал в Одесі.
 • 2003 — Тетяна виступає на сценах III міжнародного Джаз-Карнавалу в Одесі та I міжнародного джаз-фестивалю в Коктебелі.
 • 2004 — виступ на IV міжнародному Джаз-Карнавал в Одесі. У цьому ж році в Одеській обласній філармонії відбувся концерт Тетяни Боєвої з Анатолієм Кроллом і Юрієм Кузнецовим.
 • 2005 — Тетяна Боєва — член журі міжнародного фестивалю пісні «Обличчя друзів», р. Кагул, Молдова.
 • У 2007 році Тетяна Іванівна виконала пісню «Я хочу бути з тобою» для саундтреку до фільму Зази Буадзе «Гроші для доньки» (виробництво «Стар Медіа» і Production.UA).
 • 9 червня 2011 року в Одеській філармонії відбувся ювілейний концерт, присвячений 60-річчя співачки.

Олексій Коган, журналіст, ведучий передач радіо «Ера» так говорив про виконавицю: “Боєва для мене — це втілення джазового співу у нас в країні. Крім того — це людина досі не визнана і не зрозуміла до кінця і не оцінена … Тому мені завжди за неї було прикро, адже мова йде про співачку, яка дуже багатьох інших може навчити і багато всього їм корисного розповісти. …

За кілька днів до смерті співачки в Міністерство культури були направлені документи про присвоєння їй звання «заслуженої артистки України».

7 травня 2012 о 6 ранку у віці 60 років Тетяна Боєва померла від раку підшлункової залози. Похована на Таїровському кладовищі Одеси.

Читайте також. Історичний центр Одеси внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *