Сергій Жадан у Хмельницькому: презентація книги, спілкування з видавцем та поціновувачами творчості митця, анонс нової збірки

27 жовтня, у Хмельницькому академічному театрі імені Старицького відбулися читання віршів та презентація книги Сергія Жадана “Скрипниківка”. Відвідувачі мали можливість послухати поезію, отримати автограф з перших рук а також зробити фото із автором.

Журналістка Julia News Юлія Лемешева побувала на заході та поспілкувалася з учасниками та видавцем книги Святославом Помаранцевим.

Вона складається з двох частин: перша це вірші, які написані до 24 лютого 2022 року, а друга частина це те, що писалося власне вже після початку повномасштабного вторгнення. Мені спочатку видавалось, що книжку не треба видавати, бо вона розламується, два тексти занадто різні. А потім я зрозумів, що насправді ні, важливо зафіксувати цей щоденник, важливо зафіксувати це перебігання часу крізь війну“, – розповів зі сцени Сергій Жадан.

Фото: Julia News | Юлія Лемешева

Що можна знайти в новому поетичному щоденнику Сергія Жадана? 50 і 1 вірш, писані до і після великого вибуху, зібрані разом, поєднані відчуттям мови, яка так болюче зникає, але потім обов’язково повертається. Нанизані на нитку голосу, узалежнені від звучання, вони, ці вірші, лишаються приватною, рваною хронікою двох останніх років – наповнені снігом, співом, правописом, любов’ю. “Скрипниківка” також вміщує 20 повноколірних авторських фото Сергія Жадана, що доповнюють збірку”, – йдеться в повідомленні у офіційному Facebook видавництва “Meridian Czernowitz”.

На поетичні читання також завітала хмельницька письменниця Ольга Саліпа.

Мені дуже хотілося почути наживо вірші Жадана у виконанні автора тому, що для мене завжди авторське виконання відрізняється від того, як ти сам собі читаєш це якась така більша можливість зрозуміти автора, відчути ті посили, які він у своїй поезії намагається передати”, – розповіла Ольга.

Найбільше Ользі подобається вірш “Пливи, рибо, пливи”. Вона каже, що такі заходи є важливими у наш час, адже люди потребують емоційного відпочинку та розвантаження.

Люди потребують зараз навіть більше ніж раніше, якогось емоційного відпочинку, емоційного розвантаження, заглиблення в себе. Тому, що в поезії в будь-якій, кожен чує, те, що йому потрібно, те, що він хоче почути. Тим поезія і є таким особливим жанром тому, це зараз дуже важливо. Це така собі експрес психотерапія, експрес спосіб розібратися в собі”, – зазначила письменниця.

У черзі за автографом журналістка поспілкувалася із поціновувачами творчості Сергія Жадана.

Юрій Мінковський та Касянчук Дана, хмельничани. Юрій великий фанат творчості Сергія каже, що квитки придбав ще в серпні місяці, а “Скрипниківку” купив і прочитав уже дуже давно.

Фото: Julia News | Юлія Лемешева

Цікавить творчість Сергія Жадана вже давно, ще з 2017 року. Спершу зацікавила його проза, згодом сподобались і вірші й ось вирішив прийти на його читання“, – сказав Юрій.

Послухати живий виступ друзі прийшли вперше. Юрій розповів, що з поезією митця познайомився зі збірки “Тамплієри “, хоч до цього його цікавила лише проза. Дана ж до цього дня не була знайома з творчістю поета, але каже що вірші їй також сподобалися.

Я прийшла за компанію, я взагалі до сьогоднішнього дня не чула ні його вірші, ні його пісні. І це було моє перше таке знайомство, але мені дуже сподобалося і я дійсно дуже добре провела цей вечір”, – зазначила Дана.

Також Юрій додав, що українська мова на разі важлива і її потрібно розвивати.

Мова – це ідентифікатор нації. Це один з інструментів впливу і потрібно розвивати мову непотрібно про неї забувати”, – сказав він.

Мар’яна Мельничук знайома з поезію митця близько року, каже, що найбільше подобається її легкість та те, яка вона проста у читанні.

Багато віршів припало до душі, найбільше це вірш “Декому краще вдаються приголосні, декому голосні”, – розповіла Мар’яна.

Фото: Julia News | Юлія Лемешева

Окрім цього вдалося поспілкуватися із видавцем збірки Святославом Помаранцевим.

Одна з головних цілей нашої літературної корпорації “Meridian Czernowitz” – це отримання задоволення. Тому будь, яка книжка робиться в задоволення і це стандартна робота нашого видавництва з нашими авторами та авторками”, – сказав Святослав Помаранцев.

Книга вийшла двома накладами: перший тираж склав 5 тисяч 900 примірників, другий 12 тисяч.

Сергій ощасливив мене і наше видавництво з 2014 року. Ми видаємо Сергія, і на разі видали й всю прозу, яка була і до 2014 року і зараз готуємо до видавництва книжку, яка буде називатися “Сергій Жадан. Усі вірші. 1993-2023” Там будуть всі вірші. Вона буде надрукована на біблійному папері, оскільки вона буде мати 1 470 сторінок і це не можливо виконати на звичайному папері “, – розповів видавець книги.

За його словами книга “Сергій Жадан. Усі вірші. 1993-2023” уже в друці і її планують видати до Нового року.

Позвершенню вечора Сергій Жадан опублікував слова вдячності місту Хмельницькому та анонсував концерт гурту “Жадан і Собаки” у своєму офіційному Facebook.

Хмельницький, дуже дякую! Якось по-особливому тепло й щемко вчора було. Ну, і зібрали більше 70 000 на військо! Побачимося 22 січня на собачому концерті)”, – написав митець.

Книгу можна придбати на офіційному сайті видавництва”Meridian Czernowitz” за 300 грн, а також в книжкових крамницях та інтернет-магазинах.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Читайте також. Не втратити радість: Ірена Карпа у Хмельницькому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *