40 років тому в Канаді встановили перший у світі памʼятник жертвам Голодомору

Перший у світі памʼятник загиблим внаслідок Голодомору встановили 40 років тому в місті Едмонтон у Канаді. Це сталося 23 жовтня 1983 року. Його авторка – монреальська скульпторка Людмила Темертя, мати якої пережила Голодомор.

Про це проінформували в офіційному Facebook Музею Голодомору.

На вічну пам’ять про мільйони людей, що загинули від Голоду-геноциду, здійсненого проти України Радянським режимом у Москві 1932-1933 рр. Стіймо на сторожі проти тиранії, насильства та жорстокості” — свідчить напис на першому в світі пам’ятнику жертвам Голодомор.

Зазначається, що пам’ятник, споруджений за ініціативою Едмонтонського відділу Комітету українців Канади, з очевидних причин дуже гостро сприйняла радянська влада. Посольство СРСР в Канаді оголосило офіційний протест, вимагаючи вжиття всіх заходів, аби не допустити його відкриття.

Проте монумент таки відкрили — і це, можливо, стало точкою незворотності.
В Україні про Голодомор голосно й відкрито заговорили уже після здобуття Незалежності. Проте саме найперші маленькі кроки до торжества правди стали передвісниками того, щоб десятки країн визнали великий голод 1932-1933 рр. геноцидом проти Українського народу”,
– йдеться в повідомленні.

Читайте також. Олександра Радченко – Жінка, що стояла за пам’яттю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *