У Хмельницькому відбулася презентація книги Юрія Гудименка “Історії та війни”

У Хмельницькому відбулася презентація книги військовослужбовця Юрія Гудименка “Історії та війни”. Торік, після важкого поранення на фронті, Юрій проходив реабілітацію, а також працював над укладанням збірки власних текстів. Кожен охочий мав можливість придбати книгу за донат, отримати автограф з перших рук та поспілкуватися з автором.

Фото: Julia News | Юлія Лемешева

Журналістка Julia News Юлія Лемешева побувала на презентації книги у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії та поспілкувалася із автором та відвідувачами заходу.

Я традиційно модераторка на таких презентаціях. Сьогодні ми говорили і про книгу, яку написав Юрій, в ячку зібрано багато його історій, промов, постів того, що він писав з 2014 до 2023 року. Також дуже багато ми сьогодні говорили і про інші не менш важливі речі, як то: що відбувається з військовими, що держава має запропонувати ветеранам і військовим”, – розповіла виконавча директорка благодійного фонду “Мрія” Тетяна Комлик.

Ідея написати книгу прийшла власнику видавництва “Фоліо” Олександру Красовицькому. Юрій каже, що у книзі зібрано близько 50 абсолютно різних історій, де кожен читач зможе для себе щось віднайти. Історії та війни – це книга про українську боротьбу спротив, історичні виклики та громадські настрої, що гартували націю.

Фото: Julia News | Юлія Лемешева

Там є десь здається, 50 історій абсолютно різних, від просто якихось емоційних абсолютно штук, з самого початку війни, до там цілих довгих розповідей про те, що призведо до початку Першої світової війни, тому, що все ж таки моя історична освіта дає про себе знати і я думаю, що кожна людина знайде для себе щось, що їй сподобається”, – зазначив Юрій Гудименеко.

Світлану на презентацію запросила подруга, яка до цього вже була знайома з текстами автора. Дівчина каже, що в нас час важливо популяризувати таку літературу та пізнавати її.

Взагалі, вважаю що в цей час потрібно, як і розвивати українську літературу так і таким чином доносити людям важливість розуміти себе, важливість розуміти того хто ми є, якось ідентифікувати себе. Чому я придбала книгу?..бо я люблю читати книги – це перше. По-друге ця книга про нас із вами, про війну, про те, що ми проживаємо зараз, і, я вважаю, дуже важливо читати думки інших, розуміти думки інших, формувати свої думки, тому вважаю, що подібна література має поширюватись і подібну літуретературу треба читати і подібну літературу треба максимально популяризувати”, – розповіла Світлана відвідувачка заходу.

Фото: Julia News | Юлія Лемешева

На зустрічі окрім книги також обговорювали низку важливих тем. У вільному мікрофоні кожен охочий мав можливість поставити автору те, питання яке його або її найбільше цікавило. Юрій Гудименко каже, що найбільше, коли військовий на передовій ранять новини про корупцію.

Ну не можна красти під час війни! Ну просто не можна!!!”, – говорить Юрій.

Вчителька німецької мови Дарія Мартинюк зазначила, що такі заходи є важливими, адже доторкнутися і почути про події, які відбуваються сьогодні це дуже цінно.

Особисто я вважаю, що це дуже важливо, і я хотіла б, щоб учні теж долучалися до таких заходів, оскільки -це дуже цінно, я думаю. Адже вони (учні) бачать це все по телевізору, але в них немає змоги поспілкуватися особисто”, – зазначила Дарія.

Ідея “книга за донат” реалізовувалась спільно із фондом “Мрія”. “Історії та війни” вийшла тиражем у 7 з половиною тисяч примірників. Придбати її можна на сайті у видавництві “Фоліо” паперову версію за 360 гривень, цифрову за 180 гривень. Також Отримати книгу за донат можна на майбутніх заходах.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *