Урядовці пропонують партнерам узяти під патронат окремі напрямки розмінування України

Щоб якнайшвидше очистити територію України від мін та повернути землі до господарської експлуатації, урядовці пропонують міжнародним партнерам узяти під патронат певний напрямок роботи в цій сфері.

Про це повідомили на офіційному сайті Урядового порталу.

Зазначається, що одним з інноваційних підходів до розмінування території України є пропозиція партнерам узяти під патронат певний напрямок роботи в цій сфері. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з заступником помічника секретаря з питань програм та операцій у Бюро з військово-політичних питань (PM) Рейчел Шиллер.

Зустріч відбулася в рамках Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня 2023 року.

«Ми прагнемо якнайшвидше очистити територію нашої країни від мін та повернути землі до господарської експлуатації. Масштаби проблеми надзвичайні – понад 170 тисяч гектарів є потенційно забрудненими. Щоб прискорити очищення ми маємо шукати, пропонувати та реалізувати інноваційні підходи. Наприклад, працюємо над створенням та запуском високонкурентного ринку послуг з розмінування – до нас цього в світі ніхто не робив. Інший інноваційний підхід, який ми хочемо запропонувати нашім партнерам – узяти під патронат певні напрямки чи сектори роботи. Вже маємо вдалий приклад – Всесвітня продовольча програма ООН (WFP), Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO) та Швейцарський фонд протимінної діяльності (FSD) реалізують в Україні спільний проект з розмінування земель дрібних фермерів. Ми формуватимемо та пропонуватимемо партнерам «пакетні» напрямки, наприклад, розмінування критичної інфраструктури, електромереж, лісу, підводне розмінування і таке інше. Сподіваємось на участь Сполучених Штатів Америки в такій співпраці», – зазначила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі сторони домовились більш детально та предметно обговорити ці ідеї в рамках секторальної робочої групи з питань гуманітарного розмінування.

За результатами заходу низка країн оголосила про надання України підтримки на гуманітарне розмінування. Загалом з урахуванням раніше отриманих на розмінування та інші виклики, повʼязані із війною коштів та з урахуванням нових пакетів допомоги, про які оголошено на Конференції, підтримка сягає майже пів мільярда євро“, – йдеться в повідомленні.

Читайте також. Піротехніки ДСНС за добу знешкодили 438 вибухонебезпечних предметів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *