У Хмельницькому відбулося відкриття фотовиставки “Полк Азов – Янголи Маріуполя”

У Хмельницькому відбулося відкриття фотовиставки “Полк Азов – Янголи Маріуполя”. Присвятили її силам українського спротиву – бійцям окремого загону спеціального призначення “АЗОВ” Національної Гвардії України.

Головна мета виставки – розповісти про подвиги полеглих воїнів, аби люди знали, якою ціною здобувається наша перемога.

Під час урочистого відкриття виставки буде нагода не лише більше дізнатись про історію полку “Азов” та подвиги полеглих воїнів, а й доторкнутись до запеклих невиліковних ран, які утворились на тілі рідних, близьких, всіх небайдужих людей, тілі нашої рідної матері – України після загибелі її найкращих синів, які виборювали нашу свободу. Слава Україні! Слава її Героям!”розповіла викладач-методист Хмельницької художньої школи, мистецтвознавиця Людмила Рожко-Павленко.

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

Журналістка “Julia News” Юлія Лемешева побувала на відкритті фотовиставки та записала репортаж з перших уст.

Організаторка виставки Віра Литвиненко – мати загиблого бійця Владислава Литвиненка, засновниця громадської організації «Родини загиблих захисників України «Серце нАЗОВні». Владислав Литвиненко з позивним «Вектор» народився на Донеччині. Мати розповіла, що змалечку хлопчик мав сильний характер та завжди боровся за справедливість.

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

Вони допомагали цивільним, вони ділились водою, іжею, з тисячами громадян, які заховалися в бункерах Азовсталі від шалених обстрілів. Молимось за всіх живих захисників, і не забуваємо, якою ціною ми зараз існуємо”, – наголосила Віра Литвиненко.

На фотовиставці були представленні 218 постерів з фотографіями загиблих Героїв, їхньою біографією переліком нагород, які вони отриали за мужність і звитягу перважно – посмертно. Серед портретів загиблих оборонців Маріуполя є й воїни з Хмельниччини. Про своїх рідних говорили: матері, дружини та побратими.

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

Сітлана Волошук мати загиблого азовця Михайла Волошука з позивним “Сампер” розповіла, що він вступив до полку Азов у 2020 році, на той час хлопцю було лише 18 років.

Він був щасливий, задоволений, знаєте змужнілий. В нього виросли перші вуса, які я не відразу оцінила. Ну тому що, знаєте, які вони перші вуса, вони ще не дуже досконалі, але він так цим гордився і говорив, якось друзям навіть є відео: ” Не люблю коли ображають мої вуса, і мою Україну” , – поділилася історією Сітлана Волошук.

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

Демчук Богдан з позивним «Вогник» проживав у селі Шарівка Хмельницької області. Він був активним учасником громадського формування з охорони порядку та кордону «Плоскирівська сотня». Разом з іншими хлопцями возив гуманітарну допомогу на схід та брав участь в охороні правопорядку на тих територіях.

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

“Ми були в цьому горі. Ми в ньому розчинилися в перші місяці цієї втрати. Я не бачила нічого. Я не бачила сонця, я не бачила світу, я не бачила тих квітів що цвіли…А потім я почала дивитися на нього, як воїна, і я зрозуміла: його прагнення в житті, до чого він ішов, який він сильний духом. І я побачила в нього того титана, які разом з ним 86 днів тримали оборону Маріуполя”,розповіла Тетяна Демчук мати загиблого Героя Богдана Демчука.

Друг Богдана розповів, що якби важко не було про наших захисників треба говорити та памєятати.

Я просто не маю права не сказати. Про це всі мають говорити, ми мусимо про це говорити, про це все всі мають знати, і якби це не було важко, якби це не був цей ком в горлі і сльози: коли починаєш згадувати всі моменти…з ним, виступають сльози. Адже, я гадаю сльози – це є доказом щирих почуттів до людини, про яку ти розповідаєш”, – сказав Валерій Підкадюк, керівник громадського угрупування “Плоскирівська Сотня”а також друг Богдана Демчука.

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

До виставки також долучився заступник міського голови.

Це були люди дії. Я впевнений, що вони найбільше би зараз хотіли, аби ми кожен день щось робили для нашої перемоги. Щодня і щохвилини. Тому кожен з нас повинен щодня задавати собі питання: Що я сьогодні зробив для української перемоги, і що зроблю завтра для української перемоги”, – зазначив Микола Ваврищук, заступник хмельницького міського голови.

На даний час у ворожому полоні перебуває 700 “азовців”.

Хмельничани та усі бажаючі мають можливість долучитися до збору коштів для бійців «АЗОВУ», які після полону повертаються в стрій та потребують оновлення амуніції для подальшої боротьби

Фото: Julia News |Юлія Лемешева

 У Хмельницькому виставка працюватиме ще впродовж місяця.

Матеріал зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Відео: YouTube| JULIA NEWS| У Хмельницькому відбулося відкриття фотовиставки “АЗОВ – Янголи Маріуполя” 🇺🇦

Читайте також. У Миколаєві пам‘ять полеглих захисників вшанували інсталяцією з берців 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *