російська агресія зруйнувала понад 220 бібліотек в Україні, – Мінкульт

російські окупанти зруйнували в Україні понад 220 бібліотек і пошкодили близько 400. Орієнтовний обсяг втрат бібліотечного фонду – понад 187 млн примірників

Про це йдеться на офіційному сайті Мінкульту, з посиланням на т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва.

За словами Ростислава Карандєєва, наразі відомо про руйнування росіянами в Україні понад 220 бібліотек та пошкодження близько 400. Орієнтовний обсяг втрат бібліотечного фонду – понад 187 млн примірників.

Українці, кожен та кожна на своєму місці, прагнуть витіснити агресора з нашої території. Програма звільнення книжкових полиць від ворожої літератури чи не найважливіша в контексті культурної деокупації. Так само важливою є програма розширення сфер використання української мови, програма залучення до читання дітей і дорослих, а також відновлення бібліотек на деокупованих територіях. Бібліотечна спільнота сьогодні демонструє єднання. Завдяки цьому, переконаний, нам вдасться подолати всі виклики та модернізувати бібліотеки в потужні багатофункціональні культурно-інформаційні центри”, – сказав держслужбовець.

Зазначається, що він також наголосив на тому, що для стимулювання інтересу до читання і підтримки бібліотек наступного року в Україні будуть реалізовані нові програми підтримки книговидавничої справи та читання. Вони передбачають надання адресної грошової допомоги для придбання книг та державних субсидій розповсюджувачам видавничої продукції.

Читайте також. У Києві презентували книгу про захисників міста Маріуполя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *