У Хмельницькому туристично-інформаційному центрі відбулася зустріч з авторкою листівок із зображенням історичних будівель Хмельницького Юлією Трімасовою. Мисткиня розповіла про свій творчий шлях, як змінилося її життя після повномасштабного вторгнення росії та що планує робити після Перемоги України.
“Творчі роботи Юлії сповнені великою любов’ю до нашого міста його спадщини. На її декоративних листівках будинки оживають в автентичному вигляді. Творчість Юлії Трімасової вже знайома багатьом хмельничанам. Усі зібрані кошти від продажу листівок будуть спрямовані на допомогу Збройним Силам України та волонтерським організаціям, – йдеться в прес анонсі до заходу.
Журналістка “Julia News” побувала на зустрічі та поспілкувалися з авторкою історичних листівок Хмельницького.
“Я за освітою я є архітектором. І ще коли навчалася в Києві, прикро усвідомила, що у людей наше місто тільки асоціюється з речовим ринком, хотілося донести, що в нас зовсім інше місто, щоб люди бачили його красу“, – розповіла Юлія Трімасова.
Мисткиня каже, що спочатку, вона малювала різні роботи, аж поки не знайшла себе в архітектурі.
“Я не можу сказати, що я так одразу вирішила малювати архітектуру тому, що я люблю малювати, але спочатку це були такі різні мемні тваринки, акварельні роботи різне, але все це було начебто не моє, потім коли спробувала намалювати архітектуру інших міст, я зрозуміла що це мені більше подобається, бо я архітектор, вимальовувати ці всі декоративні елементи, і коли працювала в управлінні архітектури ми працювали над дизайн кодом і власне коли ми фотографували всі фасади будівель тоді мені начебто відкрились очі і я зрозуміла: таке виникло невимовне бажання“
У 2019 році Юлія створила свою сторінку в Instagram де назвала свій проєкт khmelnitsky_architecture_cards (листівки з архітектурою Хмельницького)
“У нас були великі плани на 2022 рік, але кардинально 24 лютого змінило життя всіх українців, малювати я не хотіла, не могла і вважала це недоречним і наприкінці року, якось воно в мені те все ожило я вирішила, що варто було б спробувати перетворити це захоплення на допомогу. І саме в той час я вирішила, що я таки звернусь в поліграфію, адже я розуміла, що власноруч я не в змозі друкувати ці конвертики“
Мисткиня зазначила, що на початку 2023 року змінила зовнішній вигляд листівок: зворотну сторону, тип листівки з матового на глянцевий, зробила місце для побажань та додала коротку інформацію про конкретну будівлю.
Чи не задумувалися ви про відкриття власної виставки, щоб більше людей могли познайомитись з архітектурою Хмельниччини?
“Напевно якщо назбираю трішки більше робіт, бо сьогодні їх не так багато то можна буде, щось таке відкрити. В мене до речі була виставка робіт це 2 роки тому до Дня міста, але була не виставка самих робіт, а була виставка, де зображені були фото на А3 форматі, де була зображена листівка, на фоні будівель“
Авторка листівок каже, що на своїх роботах вона відображає не лише історичні будівлі, а й будівлі, які для людини пов’язані з певною історією.
Також Юлія брала участь у підготовці проєкту “Оголені”, який має на меті привернути увагу громадськості до проблеми збереження і відновлення архітектурної спадщини, оскільки від цього залежить туристична й інвестиційна привабливість Хмельницького.
“Для мене досить таки важливо, мене так заділи оті роботи автора фотороботи автора де порівняння людського тіла і фасаду будівель. Дійсно в рамках цього проєкту були й ті зустрічі з підприємцями, це такі були перші кроки донесення, що ми повинні берегти те, що в нас є“
Мисткиня розповіла, що основне для чого були створенні ці листівки – допомога. Кошти з продажу листівок передають фонду “Волонтери Поділля”.
“Я щаслива, що за ці кошти були придбані турнікети, які рятують життя нашим захисникам, і на сьогоднішній день, за рік це 13 тисяч 500 гривень. Я стараюсь не передавати Фонду по кілька гривень, я стараюсь брати певну суму, і найближчим часом також передам. І звісно, що радує, що ця творчість переходить на допомогу“
Які у вас плани після Перемоги України?
“Поки ця творчість це виключно волонтерська діяльність, хочеться далі збільшувати обсяг тому, що от багато хто говорить різні там ідеї, робити якісь магнітики. Хочеться наше місто показувати зовсім з іншої сторони. Після перемоги нам також потрібно буде багато ресурсів для відновлення України, для допомоги постраждалим тобто це така буде волонтерська діяльність і надалі, щоб творчість допомагала“
Юлія каже, щоб змотивувати людей до вивчення історії свого рідного краю потрібно проводити екскурсії. Окрім цього авторка також розповіла що закінчила дизайн підручника для 8-9 класів по новому навчальному предмету “Хмельницькознавство”.
Окремо до Дня міста спільно з “Ресторацією Шпігеля” мисткиня започаткувала серію листівок саме з цією будівлею. Каже, що таких буде 11 робіт, які міститимуть як зовнішній вигляд, так і інтер’єр.
З 2018 року мисткиня намалювала 61 будівлю, 49 листівок наруковано в поліграфії, декілька листівок авторка вручила в подарунок.
Матеріал зібрала та опублікувала
Юлія Лемешева
Читайте також. Верховний Суд повернув будинок Терещенків територіальній громаді Києва