У Хмельницькому презентували першу енергонезалежну бібліотеку

14 вересня у Хмельницькому презентували першу енергонезалежну бібліотеку на сонячних панелях.

У межах втілення проєкту бібліотеку-філію № 8 ім. І. Іова обладнали енергоефективною системою із сонячними панелями. Тепер книгозбірня зможе надавати якісні та належні бібліотечні послуги повсякчас, а разом з тим пропагувати екологічну культуру та своєю чергою сприяти розвитку альтернативної енергетики. Водночас бібліотечний простір буде використано ще ефективніше”, йдеться в прес анонсі до заходу.

Журналістка “Julia News” Юлія Лемешева побувала на презентації та змогла дізнатися усю інформацію про систему енергоощадження за допомогою сонячних панелей.

Презентація відбулася у рамках проєкту “Вільно WATT” котрий реалізовано за підтримки Хмельницької міської ради в рамках Програми “Громадські ініціативи” Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, за ініціативи Управління економіки та Управління культури й туризму Хмельницької міської ради – з підтримкою ГО Сучасна Україна – Advanced Ukraine.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Вадим Бабій є ініціатором ідеї та очільником громадської організації “Сучасна Україна”.

Ідея з’явилася тому, що в мене магазинчик невеличкий, який торгує дзеркалами, коли відключали енергію ми зрозуміли, що це проблема ми не можемо ні виробляти, ні продавати й тоді підключились спеціалісти та вони нам цю проблему вирішили ми поставили систему і ми її використали й воно стало все добре

Вадим каже що пізніше він подумав про те, що якщо він зміг знайти такий вихід значить потрібно його використати з благородною метою.

Це дійсно хороша ідея. Виходить, що коли світла немає можна кудись піти підзарядитися. Я подав на конкурс, комісія проголосувала і ми реалізували проєкт

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Вадим розповів що міська рада виділила на проєкт близько 200 тисяч гривень. Окрім цього ініціатор ідеї виділив і власні кошти на необхідне обладнання це близько 40 тисяч гривень.

Також на презентацію завітав начальник управління культури Хмельницької міської Ради Артем Ромасюков.

Ви зможете користуватись цією технологією, бо переконаний що ворог тактику обстрілів саме енергетичних наших об’єктів і нашої інфраструктури 100% буде продовжувати. Якщо ми згадаємо, то саме на початку жовтня минулого року вони почали це робити. Тому вірити в те, що ворог перестане це робити ми не повинні. Ми повинні готуватися, щоб бути енергонезалежними...

І таку незалежність дає можливість мати цей проєкт. Ми маємо надію, що й далі будемо співпрацювати і можливо ще не один такий проєкт реалізуємо”

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

На презентації були присутні учні 9-10-х класів Хмельницького ліцею №13. Для них у бібліотеці організували лекцію про світло та конкурс, де найкращі учасники отримали подарунки. Гості заходу мали можливість більше дізнатися про роботу сонячних панелей, історію виникнення та розвитку цієї системи.

Виконавець з встановлення енергоефективної системи із сонячними панелями Олександр Цінько, представник компанії SAVEnergy, познайомив гостей з технічними особливостями та перевагами даної системи.

Розробник запевняє погодні умови на подачу електроенергії не впливатимуть: взимку та в холодну пору світло буде.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Читайте також. ЄС відкрив у Польщі енергетичний хаб для доставлення екстреної допомоги Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *