Сучасне мистецтво у металевих модулях – артоб’єкт із назвою “МОТ” у Львові

8 вересня у Львові відчинив свої металеві двері мистецький проєкт “МОТ” – “Модуль тимчасовості”. Роботи яких художників там розмістили та що ще цікавого можна побачити у цьому культурному просторі? Журналістка JuliaNews відвідала “МОТ” і дізнались, щоб переповісти вам.

Цей тимчасовий культурний простір знаходиться зараз у Львові на Площі Гасина, що поруч із міською бібліотекою ім. В.Стефаника. Будівлю видно ще здалеку, адже форма її незвичайна – металеві контейнери, в яких зазвичай перевозять вантажі морем, зараз стали прихистком для витворів мистецтва. Металеві вони саме для того, щоб артпростір було зручніше перевозити українськими містами. Так-так, саме містами, адже проєкт всеукраїнський і подорожує Україною із виставкою у благодійних цілях. До Львова “МОТ” вже побував у Києві, Дніпрі та Луцьку.

Фото: Julia News| Катерина Богославець

Всередині будівлі на вас чекатимуть тимчасовий культурний простір від don’t Take Fake, створений із міжнародною командою та виставка сучасного мистецтва від 28 митців з 10 країн під кураторством Фабріса Бусто, арткритика, журналіста та головного редактора журналу Beaux Arts Magazine. Чому це саме тимчасовий простір із назвою “Модуль тимчасовості”? Бо, як зазначають організатори, “Це наша спроба зафіксувати плинність життя та його часу у мистецтві, показати невизначеність і водночас підтримати бажання продовжувати — жити, творити, боротися”

Фото: Julia News| Катерина Богославець

На двох поверхах, складених із 28 контейнерів, розміщуються артоб’єкти від 28 митців із різних країн (США, Франція, Індія), включно із Україною. 

Тут і картини з розплавленого воску, з окисненої сталі, артоб’єкти із чоловічих манекенів та картонних фігур, а також мистецький об’єкт із яким можна взаємодіяти – із назвою “Час”, авторства Анн-Флор Кабаніс.

Фото: Julia News| Катерина Богославець

“Час” – це настінна експозиція, єдина з усіх, з якою можна взаємодіяти (про що нас, до речі, попередили одразу при вході). Вона зроблена з паперу, повністю розписаного українським словом “час”, англійським його перекладом – “time” та французьким відповідником “tempo”, а зверху покрита шаром крафтового паперу. 

“Як саме з нею можна взаємодіяти” – спитаєте ви, а насправді все просто – потрібно відірвати шматок крафтового “часу”, і покласти в баночку поряд. Так, цю роботу можна трактувати по-різному, але спільною нотою думки кожного споглядача про неї буде одне – “час – плинний”. 

Фото: Julia News| Катерина Богославець

Крокуючи повз “Час”, натрапляєте на лякаючу спершу експозицію із назвою “Камінь, ножиці, сокира”американського митця Марка Дженкінса – дві чоловічі фігури кремезного типу, у спортивному одязі та чорних балаклавах із сокирами за спиною. Проте, підійшовши ближче, зрозумієте – це просто манекени, так суворо одягнуті. Експозиція натякає нам на те, що звична рутина може дати тріщину і змінитися у тривожний бік будь-коли, як-от ця дитяча гра “камінь, ножиці, папір”, в яку грають чоловіки, що замість ножиць за спиною мають сокиру. 

Фото: Julia News| Катерина Богославець

Проте не всі роботи у цьому культурному просторі такі насторожуючі. Є і такі, якими хочеться просто стояти і насолоджуватись. Як, наприклад, воскова “Троянда” Філіпа Коньє чи картини української художниці Жанни Кадирової -роботи з ручної вишивки із сучасним словом “тривога”, яке описує наш щодень.

Фото: Julia News| Катерина Богославець
Фото: Julia News| Катерина Богославець

Є тут і навіть картина, створена в “Excel”. Дійсно вражає така кропітка робота митця.

Фото: Julia News| Катерина Богославець

Мистецькі твори, виставлені у Модулі тимчасовості, тісно переплітаючи мистецтво і  українське сьогодення, вражають і захоплюють. Вони різноманітні – яскраві і не дуже, пласкі та об’ємні, сумні та обнадійливі.

Фото: Julia News| Катерина Богославець

“Це щось нове, це щось цікаве, це щось таке потрібне і важливе. Бо нагадує нам, що мистецтво живе і розвивається разом з людиною. Воно не стоїть на місці.” – каже відвідувачка Валерія. 

Тож обов’язково сходіть, насолодіться мистецтвом і відчуйте, що час – це те, що не варто марнувати.

Фото: Julia News| Катерина Богославець

У Львові тимчасовий культурний простір затримається на місяць – до 8 жовтня. Відвідати артпростір можна з 13:00 до 20:00 у будні та з 11:00 до 20:00 у вихідні. Вхід –  за символічний внесок у будь-яку купюру (рекомендована ціна – 200 грн), усі зібрані в рамках артпроєкту “МОТ” гроші підуть на підтримку об’єктів культури, які постраждали від російської агресії. Всередині ви також зможете придбати сувеніри чи корисні речі із символікою організаторів та самого “МОТу”.

Матеріали зібрала та опублікувала

Катерина Богославець

Читайте також: У Харківському метрополітені відкрили виставку “Спільний обрій”

Залишити відповідь