Цікаві факти про легенду рок-музики Фредді Мерк’юрі

Фредді Мерк’юрі – співак, вокаліст групи «Queen», музикант, композитор, поет. У сьогоднішній статті Julia News зібрав для вас топ цікавих фактів про легенду рок-музики.

Народився Фредді Мерк’юрі 5 вересня 1946 року на острові Занзібар. Його батьки були парсами. Ім’я Фредді закріпилося за хлопчиком, коли він почав відвідувати школу Святого Петра. У шкільному віці у своїй біографії Фредді Мерк’юрі захоплювався тенісом, багатоборством. Добре вчився, займався живописом і музикою.

У 1962 році Фредді повернувся на Занзібар, але незабаром його сім’я переїхала в Англію. Там він почав вчитися в політехнічній школі, але посилено займався живописом і графікою. У вільний час працював вантажником, оскільки його сім’я була небагатою. Після закінчення школи Мерк’юрі вступив в лондонський художній коледж Ілінг, де навчався графічного ілюстрування. Фредді перестав жити з батьками, знявши собі квартиру. Незабаром в житті Фреді Меркурі відбулася важлива подія – він познайомився з лідером групи «Smile». Потім став відвідувати репетиції групи, ближче познайомився з Брайаном Меєм, Роджером Тейлором. Закінчивши художній коледж, Меркьюрі разом з Тейлором відкрив свій магазинчик.

У серпні 1969 року Мерк’юрі познайомився з музикантами групи «Ibex» (пізніше була перейменована в «Wreckage»), незабаром почав виступати разом з ними.

Але група проіснувала недовго, і Мерк’юрі вступив у новий колектив: «Sour Milk Sea». Тут також союз музикантів не був тривалим.

Мерк’юрі написав 10 з 17 пісень, що увійшли до альбому «Queen» «Greatest Hits»: «Bohemian Rhapsody», «Seven Seas of Rhye», «Killer Queen», «Somebody to Love», «Good Old-Fashioned Lover Boy», «We Are the Champions», «Bicycle Race», «Don’t Stop Me Now», «Crazy Little Thing Called Love» і «Play the Game». 2003 року його посмертно ввели до Зали слави піснярів, а в 2005 році Британська академія піснярів, композиторів і авторів посмертно вшанувала його Нагородою Айвора Новелло за видатне зібрання пісень.

Найбільше в пісенній творчості Мерк’юрі вражає розмаїття стилів, у яких він працював, зокрема: рокабілі, прогресивний рок, геві-метал, госпел і диско. Як він пояснив в інтерв’ю 1986 року, «я ненавиджу робити одне й те саме знову, і знову, і знову. Мені подобається спостерігати за тим, що зараз відбувається в музиці, кіно і театрі, і потім поєднувати всі ці речі». Порівняно з багатьма популярними авторами, Мерк’юрі зазвичай писав музично складний матеріал. Наприклад, «Богемна Рапсодія» ациклічна за структурою і складається з десятків акордів. До альбому Queen II увійшли шість його пісень, що містять багато ключових змін і складний матеріал. З іншого боку, «Crazy Little Thing Called Love» містить лише кілька акордів. Хоча Мерк’юрі нерідко писав дуже складні гармонії, але запевняв, що ледь уміє читати ноти. Більшість пісень він написав на фортепіано, часто використовуючи акорди, що були заскладними для його товариша по колективу, гітариста Браяна Мея.

Декілька цікавих фактів про рок-зірку:

1. Справжнє ім’я Фредді Мерк’юрі – Фаррух Булсара. Фаррух в перекладі з Занзібарського – прекрасний, щасливий. Офіційно майбутня рок-зірка змінила ім’я в 1970 році.

2. Закінчивши лондонський художній коледж Ілінг, отримав диплом дизайнера-графіста.

3. Емблему групи The Queen, що складається із знаків зодіаку, Мерк’юрі придумав і намалював сам.

4. У Фредді Мерк’юрі були тривалі стосунки з Мері Остін. Коли він зізнався дівчині у власній бісексуальності, пара розлучилася, проте до кінця життя вони були близькими друзями. За заповітом їй відійшла частина майна музиканта і його будинок.

5. Попри те, що співак мав класичну музичну освіту, Мерк’юрі неодноразово зізнавався, що погано знає ноти.

6. Заяву про те, що він хворий на СНІД, артист зробив за день до смерті. Діагноз Меркюрі поставили за чотири роки до того.


Відео: Youtube|VideosQueen|Queen – The Freddie Mercury Tribute Concert (1/12)

Читайте також: Михайло Донець –  розстріляний за любов до української пісні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *