Третій саміт перших леді та джентльменів у Києві: Чи є здорове майбутнє для дітей війни?

6 вересня відбувся черговий саміт перших леді та джентльменів у Софії Київській. Цьогоріч захід відвідали 28 впливових осіб сучасності серед яких: актор Шон Пен, письменник Бернар-Анрі Леві та актор Стівен Фрай, який був ведучим Саміту. Річард Гір приєднався до заходу по відеозв’язку.

Саміт транслювався в прямому етері національного марафону та офіційного Youtube Офісу Президента України.

Фото: Instagram | Олена Зеленська

“Цьогоріч одним із результатів нашого зібрання стане заснування мережі медичного партнерства між країнами. Сателітний саміт профільних міністрів і представників клінік уже пройшов на полях Саміту, – розповіла перша леді в Instagram. – А тема заходу – “Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього”. Бо наша психіка, її витривалість у випробуваннях, – основа нашої особистості й фізичного здоров’я. А зрештою – основа самого нашого життя”.

Олена Зеленська поділила саміт на три основні частини:

  • Як зберегти ментальне здоров’я та плекати стійкість;
  • Вплив війни на ментальне здоров’я;
  • Покоління,яке керуватиме світом через 15 років.

Цього разу фокус зустрічі був спрямований саме на молодь та перспективи побудувати здоровий соціум під час війни. На Саміті було створено додаткову локацію Mental Stage. На ній за участю міністрів охорони здоров’я із різних країн, лідерів думок, зірок світового мистецтва обговорили вплив культури на ментальне здоров’я та факторів, що будують психологічний фон у молодого покоління.

“Ми в Україні знаємо, наскільки це важливо, бо наша культура підтримує нас усі місяці російського вторгнення. І не лише наша: такі гості Саміту, як Шон Пенн і Мішель Азанавічус багато роблять для українців”, – наголосила Перша Леді України.

Фото: Instagram | Олена Зеленська

Зеленська відзначила великий вплив соцмереж на психологічний стан молоді, мовляв, що соціальні мережі впливають на молодь набагато гірше, ніж на людей зрілого віку(79% опитаних проти 65% в інших вікових групах): “Однак сварити соцмережі чи їхніх молодих користувачів теж категорично неправильно – саме такі платформи в період війни дають молоді відчуття зв’язку зі спільнотою та причетності до чогось позитивного”,- зазначила дружина президента під час виступу.

Зрештою, саме соціальні мережі давали надію та підтримку тисячам людей після повномасштабного вторгнення та надалі створюють бар’єрний психологічний захист за допомогою жартів, мемів та діпфейків.

Володимир Зеленський відзначив важливість цієї події у розрізі сучасних реалій :“Я вдячний, що цей Саміт присвячено саме тематиці ментального здоров’я. Це особливий напрям, який потребує особливого підходу. Нової уваги. І не лише нашої держави. Щоб люди перемагали. Люди! Разом зі своєю державою”, — наголосив президент.

Відео: Youtube| Офіс Президента України| Третій Саміт перших леді та джентльменів. Ментальне здоровʼя: крихкість і стійкість майбутнього

“Варто подбати, щоб це було саме здоров’я людини, а не хронічна хвороба війни. Нікого не можна залишати наодинці з війною, з її наслідками. З тим, що війна робить із розумом і душею людини”,- зазначив Володимир Зеленський у своєму зверненні.

Читайте також: Олена Зеленська рекомендує  українцям долучатися до онлайн-платформи “Академія стійкості”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *