У Північній Македонії відбувся протест через крадіжку ліків для хворих на рак

У понеділок, 4 вересня, біля будівлі уряду в столиці Північної Македонії, Скопʼє, тисячі людей вийшли на протест. Вони заявили, що пацієнти державної онкологічної лікарні не отримували життєво необхідного лікування, оскільки персонал краде дорогі ліки, щоб продати їх на чорному ринку.

Про це пише видання Associated Press.

Зазначається, що скандуючи “Вбивці”, мітингувальники вимагали відставки міністра охорони здоров’я країни та керівництва лікарні.

Серед протестувальників було кілька людей, які сказали, що їхні родичі померли після того, як їм дали плацебо замість належної хіміотерапії, оскільки ліки були вкрадені.

У моєї матері був рак молочної залози, і її стан погіршився через тиждень після того, як вона потрапила до клініки. На жаль, вона не вижила”, – розповів один з протестувальників.

Він не назвав свого імені, але наголосив, що поведінка лікарні була “жахливою”.

Уряд і офіційні особи лікарні намагалися запевнити громадськість, що хворі на рак не знаходяться в зоні ризику, а прокуратура почала розслідування цих заяв.

Скандал спалахнув кілька місяців тому після низки повідомлень у ЗМІ про ймовірну схему. У травні поліція заарештувала медсестру в лікарні Скоп’є, яка нібито була спіймана на камеру відеоспостереження під час контрабанди ліків проти раку з будівлі, і звинуватила її в крадіжці їх для продажу на чорному ринку.

У п’ятницю поліція провела обшук у лікарні та вдома двох співробітників, вилучивши документи, комп’ютери та накопичувачі даних. Жодного арешту не було здійснено, звинувачення не висунуті.

Міністр охорони здоров’я Фатмір Меджіті та директор лікарні Віолета Клісарова заявили журналістам у Скоп’є в понеділок, що “пацієнти в безпеці й немає ніяких маніпуляцій з терапією”.

Клісарова розповіла, що після арешту медсестри були переглянуті лікарняні протоколи та обмежено доступ персоналу до ліків проти раку.

Я зроблю все, що в моїх силах, щоб розкрити цю справу”, — сказав Меджіті, додавши, що “міністерство тісно співпрацюватиме з правоохоронними органами, щоб забезпечити ретельне та неупереджене розслідування”.

Президент Північної Македонії Стево Пендаровскі висловив у понеділок надію, що розслідування призведе до “належного покарання” винних, додавши, що державна система охорони здоров’я підвела громадськість.

Настав час, щоб система підтвердила, що ми здатні боротися з серйозними формами організованої злочинності та корупції, а також покласти край культурі безкарності за серйозні порушення законів”, — йдеться в заяві офісу Пендаровскі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *