НАЗК відновило доступ до Єдиного державного реєстру корупціонерів

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. При відновленні доступу врахували безпекові аспекти.

Про це повідомили на офіційному сайті НАЗК.

Зазначається, що з початком повномасштабного вторгнення державним органам, в тому числі і НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану» від 12.03.2022 № 263.

Однак, за словами НАЗК, “існує значний суспільний інтерес” до відкриття цих даних. Окрім того, відсутність доступу до такої інформації ускладнює роботу держорганам та іншим організаціям, зокрема при призначенні претендентів на певні посади, здійсненні публічних закупівель тощо.

У НАЗК повідомили, що, відновлюючи доступ до реєстру, врахували безпекові аспекти, зокрема, рекомендації від Міністерства оборони України: реєстр не відображатиме відомостей щодо місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

Відкриті дані – це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті і дані Реєстру декларацій” – повідомив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Наразі, НАЗК очікує ухвалення Верховною Радою в цілому законопроєкту №9534, який відновлює електронне декларування статків посадовців, призупинене у зв’язку із запровадженням воєнного стану та має врегулювати питання публічного доступу до даних Реєстру декларацій

Переглянути Реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення можна за посиланням тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *