Носіїв кримськотатарської мови просять допомогти натренувати ШІ, щоб прискорити появу мови у багатьох онлайн-сервісах 

Український стартап Respeecher ініціював проєкт, щоб прискорити появу кримськотатарської мови у багатьох звичних сервісах: помічниках у телефонах, чат-ботах та автоматичних перекладачах. Його команда тренує нейромережу для розпізнавання кримськотатарської мови та збирає для цього 1 тисячу голосів її носіїв. 

Про це повідомило в офіційному Facebook Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. 

Носії кримськотатарської мови, які бажають долучитись до ініціативи, можуть надсилати аудіозаписи мови через цю форму. Дуже важливо, щоб аудіо мало мінімум звуків на фоні, на кшталт, шум кондиціонера, холодильника чи голоси інших людей. Бажано, щоб тривалість аудіо була від 30 хвилин до години часу.
Чим більше різних акцентів і тональностей голосів модель ШІ проаналізує, тим точнішим буде результат розпізнавання мови. Найкращими для аналізу підійдуть аудіозаписи кримськотатарської літературної мови, які записані у тихій кімнаті з мінімально кількістю фонових шумів. Рекомендуємо робити записи на хороший мікрофон, втім підійдуть навіть аудіозаписи зроблені на iphone чи подкасти”
, – йдеться в повідомленні. 

Стартап запевняє, що жодні дані конкретних осіб не будуть зберігатись і без дозволу носія команда ніколи не відтворюватиме чужі голоси, тому усі надіслані дані будуть використані лише в цілях навчання нейромережі та для аналізу кримськотатарської мови в цілому. Раніше стартап уже працював з найбільшими Голлівудськими студіями дотримуючись цих етичних стандартів співпраці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *