30 серпня — Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

30 серпня -Міжнародний день жертв насильницьких зникнень.

День, створений для того, щоб привернути увагу до долі осіб, ув’язнених у місцях та з поганими умовами, невідомих їхнім родичам та/або законним представникам.

Ідея цього дня надійшла від Латиноамериканської федерації асоціацій родичів затриманих-зниклих (Federación Latinoamericana de Asociaciones de Familiares de Detenidos-Desaparecidos, або FEDEFAM), неурядової організації, заснованої в 1981 році в Коста-Риці як асоціація місцевих та регіональних груп, які активно працюють проти недоторканості особистості, вимушених зникнень та викрадень у ряді країн Латинської Америки.

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень — це можливість підвищити обізнаність громадськості та закликати до пожертвувань та волонтерів.

17 червня 2015 року Україна приєдналася до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень і зобов’язана дотримуватися її положень.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ від 11.11.2020 № 495/2020 «Про заходи щодо захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень, членів їх сімей».

“З метою забезпечення гарантій захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень та членів їхніх сімей, забезпечення державної підтримки таких осіб та членів їхніх сімей, підвищення ефективності заходів з їх встановлення та розшуку”, – йдеться в Указі.

Держава зобов’язана вжити всіх можливих заходів для розшуку особи, зниклої безвісти, а з метою забезпечення координації діяльності державних органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти створено Комісію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин — постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України.

З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну практика насильницьких зникнень стала однією з розповсюджених методів залякування громадян на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомила в офіційному Telegram Верховна Рада України з посиланням на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

На жаль, для України це не просто дата, а реальність для тисяч сімей, чиї родичі стали жертвами насильницьких зникнень.Точну кількість таких випадків наразі в Україні підрахувати неможливо. Держава повинна домогтися того, щоб доля кожної людини, постраждалої внаслідок війни була відомою, якою б ця правда не була — це і є наш обов’язок”, — йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *