У Львові створили парк розваг для дітей з інвалідністю

У Львові на подвір’ї центру соціальних послуг “Джерело” збудували розважальний простір на понад 1 100 кв. м для дітей з інвалідністю. Вартість проєкту — 60 тисяч доларів. Його створили коштом подружжя зі США.

Про це повідомили на офіційному сайті Львівської міської ради.

Зазначається, що парк – це понад 1 100 кв м простору для розваг дітей з інвалідністю: доступні гойдалки та качелі для дітей на кріслах колісних, велика гірка та розваги для дітей з розладами спектру аутизму, мініфутбольне поле та багато цікавого, сенсорного і емоційного.

Це не просто каруселі – всі діти з інвалідністю думають, що вони літають, коли катаються на качельках. Так вони відволікаються від реальності і поринають у світ, де їм радісно, тепло і безпечно. Це місце ми розробили з дружиною Танею для дітей саме з такими діагнозами і типами інвалідності. Таких парків немає в Україні, і ми сподіваємося, що після перемоги першим, що будуть робити в Україні, це спеціальні майданчики для дітей, для людей похилого віку“, — каже благодійник Едді Вейн.

Едді й Тетяна провели багато зустрічей з працівниками, батьками і вихованцями “Джерела”, дослухалися до їх побажань, а також радилися і консультувалися з експертами різних країн. Враховували, зокрема, безпечну відстань від каруселі до перекладин, навантаження на качелі й накриття.

Парк розваг та відкриттів поділений на дві зони – для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та дітей з розладами спектра аутизму.

У першій зоні – діти, які мають фізичні обмеження, можуть безпечно покататися на гойдалці. Їх фіксують у високих кріселках з допомогою спеціальних пасків безпеки. Поряд можна покататися на круговій каруселі. При цьому, діток важливо розвертати обличчям до парку, а не до центру самої каруселі, щоб вони могли бачити всі барви життя і красу навколо, наголошує Едді.

Також окрім каруселей, тут розташовані сенсорні локації для зорового контакту, щоб викликати у дітей певні асоціації, а також звукові панелі, де можна почути звуки різних інструментів. Також можна погратися кольоровими гумовими іграшками, які викличуть усмішку навіть у дорослих.

Зазначається, що станом на зараз на денних програмах “Джерела” є 136 дітей з інвалідністю, на ранньому втручанні – понад 100 сімей з дітьми із групи ризику чи з інвалідністю. Комплексну реабілітацію в рік отримують понад 400 дітей з інвалідністю. По районах міста працює 6 філій – окремих осередків центру “Джерело”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *