У Запоріжжі презентували новий стінопис, присвячений протидії домашньому насильству

25 серпня, у пʼятницю, у Запоріжжі презентували новий стінопис, присвячений проблемам домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні, а також таким явищам як булінг та цькування. Його створив місцевий вуличний художник Денис Ліптон.

Про це повідомила на офіційному сайті Запорізька міська рада.

Тема нового стінопису відсилає на проблематику домашнього та гендерно зумовленого насильства в Україні, а також таких негативних явищ – таких як цькування та булінг. Головний меседж роботи: насильству немає виправдань, необхідно завжди звертатися до спеціальних органів у таких випадках, сприяти встановленню нульового рівня терпимості до насильства“, – йдеться в повідомленні.

Фото: zp.gov.ua

Зазначається, що на муралі є таблички з активним QR-кодом, який веде до завантаження застосунку “Крила”. Він створений як календар для відстежування менструації, з прихованою кнопкою, яка дозволяє викликати поліцію у випадку домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Також на табличці міститься повідомлення шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору.

По одній з версій стінопис мав бути чорно-білим, але після дискусій обрали рожеву кольорову гаму.

Мені дали змогу розкрити тему від себе. Чесно кажучи, тема морально непроста, адже я і сам колись бачив деякі з цих ситуацій довкола себе. Тому вирішив зобразити їх так, щоб зрозумів кожен- і дитина, і дорослий. Цей паблік-арт я зобразив у формі коміксу. У той же час це як багатоквартирний будинок, де живуть сусіди, які є у кожного. І можливо, в цих ситуаціях хтось впізнає своє оточення, і зрозуміє, що це не є нормою. Тут різні ситуації – булінг, домашній алкоголь, конфлікти між батьками та дітьми, адже насильство може проявлятися в різних формах”розповів художник Денис Ліптон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *