У Рівному розпочався міжнародний фестиваль Viva musica organum

У Рівному відкрили міжнародний фестиваль органної музики Viva musica organum.

Про це повідомила на офіційному сайті Рівненська обласна рада.

У Залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії відбулось відкриття VI міжнародного фестивалю «VIVA MUSICA ORGANUM» (Жива музика органу). У центрі події традиційно постав орган – король музичних інструментів, один із найдавніших інструментів в історії музичної культури”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сподвижницею міжнародного фестивалю була і є Олена Мацелюх – українська органістка, солістка Рівненської та Львівської філармоній, солістка Львівського будинку органної та камерної музики, продюсерка та співорганізаторка кількох органних фестивалів на теренах України і також науковиця, дослідниця органного мистецтва. Олена задумала цей фестиваль як свято духовності і культурного порозуміння.

Відкрив фестиваль український органіст, соліст Харківської обласної філармонії, Станіслав Калінін. Артист представив програму «Te Deum» («Тобі Господи»), що включала твори Йоганна Себастьяна Баха та Миколи Колесси.

Впродовж п’яти років в рамках фестивалю виступили органісти з Польщі, Італії, Франції, США, Аргентини та України.

Також, цьогоріч у Рівному чекають на спеціального гостя з Німеччини Бйорна О’Віде, виступатимуть також виконавці з Києва, Львова, Харкова.

Закриття фестивалю відбудеться 31 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *