Чоловік намагався в обхід закону ввезти до України 20 картин відомих художників

На кордоні з Угорщиною вилучено незадекларовані 20 старовинних картин, придбані на аукціоні в Італії. Порушником виявився 62-річний львів’янин, який вирішив обійти митне законодавство і не декларувати у «зеленому коридорі» 20 картин відомих українських живописців, написані минулого століття.

Про це повідомила в офіційному Facebook Закарпатська митниця.

Так, повертаючись з Євросоюзу до України через митний пост «Астей» на автомобілі в якості пасажира, пенсіонер під час проходження митного контролю стверджував, що не переміщує через українсько-угорський кордон товари, які підлягають декларуванню та оподаткуванню.
Однак, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, митники вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення митного огляду на оглядовий майданчик. У ході перевірки автомобіля на задніх сидіннях було виявлено 20 художніх картин”
, – йдеться в повідомленні.

Серед полотен були:

  • кілька творів художника Валинтина Литвиненка, зокрема: “Ранок” (1975 р), “Церква на пагорбі”(1974 р), “Літній день” (1972 р), “Берег річки” (1976 р);
  • інші написані Віктором Зарецьким б- “Портрет старої жінки” (1947 р), “Тиша” (1989 р), “Вид з вікна” (1988 р);
  • також кілька картин митця Михайла Дерегуса – “Останній сніг” (1981 р), “Провінціальний пейзаж” (1980 р), “Краєвид”;
  • художника Сергія Григор’єва – “На містку” (1984 р), “Старе дерево” (1982 р), “Літо” (1978 р), акварель “Портрет” (1971 р);
  • маляра Карпа Трохименка – картини “Київ вечірній” (1965 р), “Вид з балкону” (1960 р);
  • мисткині Віри Довгалевської – картина “Квіти” (1974 р),
  • художника Федора Захарова – картина “Зима”,
  • етюд художниці Тетяни Яблонської

Чоловік пояснив, що картини йому придбали на аукціоні в італійському місті Генуї за 5 тисяч євро й везе їх для власних потреб. Однак жодних документів, що підтверджують названу ціну, він при собі не мав.

Митники нагадали, що згідно з вимогами законодавства товари, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від вартості підлягають письмовому декларуванню.

твори цих художників представлені в музейних, галерейних і приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном. Завдяки неперевершеній майстерності художники мали найвищі державні нагороди. Серед зазначених вище митців – заслужені діячі мистецтв, народні художники 50-80-х років минулого століття”, – додали в Закарпатській митниці.

На чоловіка складено протокол за ч.2 статті 471 Митного кодексу України.

Наразі художні твори вилучено, а їх остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт. Справу розглядатиме Закарпатська митниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *