Український фільм “Степне” здобув приз за найкращу режисуру на фестивалі у Локарно

Фільм “Степне” режисерки Марини Вроди відзначено нагородою за найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі у Локарно.

Про це повідомив в офіційному Telegram “Довженко-Центр”.

У своїй промові Марина Врода згадала кінематографістів, які зараз на фронті, та членів команди, що були вбиті під час повномасштабного вторгнення. У кінці режисерка перегукнулась “Слава Україні – Героям слава” з іншим переможцем фестивалю, румунським режисером Раду Жуде. Він отримав спеціальний приз журі та у своїй промові звернувся до швейцарської аудиторії із закликом не дати нейтральності опинитися на боці російської агресії”,– йдеться в повідомленні.

Також режисерку у своєму офіційному Telegram привітав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Я хочу привітати режисерку Марину Вроду та команду, яка працювала над фільмом. Його називають кінематографічним шедевром, який має глибокий зміст та показує життя літнього чоловіка, що приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за своєю матір‘ю. Марина Врода в промові згадала кінематографістів, які воюють з росією та членів команди, що загинули у війні за незалежність”, – написав Єрмак.

Він також подякував режисерці.

На офіційному сайті МКФ у Локарно стрічку української кінорежисерки відзначають як “кінематографічний шедевр, що стимулює розум”:

Захоплюючий фільм “Степне” , представлений на кінофестивалі в Локарно 2023, безперечно, є кінематографічним шедевром, який залишає незгладимий відбиток у психіці глядача. Занурюючись у душу українського села, Марина Врода портретує приголомшливий фільм із глибоким змістом, незважаючи на мінімалістичний сюжет. Візуальна симфонія, яка розгортається в цій кінематографічній оповіді, захоплює на всіх рівнях; це і приємно для очей, і стимулює розум”

Стрічка “Степне” — це розповідь про Анатолія, чоловіка, який повертається додому, щоб доглядати за своєю вмираючою матір’ю. Дія розгортається серед українських зимових пейзажів і зростального почуття соціального відчуження в пострадянському суспільстві.

“Степне” — це кінематографічна перлина, втілена в життя завдяки безпрецедентній розповіді, винятковій операторській роботі, добре виконаній розповіді та видатній грі акторів. Він успішно фіксує та проектує життя та дух Степного, залишаючи глядачів у всьому світі зачарованими”, – зазначається на офіційному сайті МКФ у Локарно.

Відео: YouTube|Locarno Film Festival | Award Ceremony | 76th Locarno Film Festival

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *