В Україні викрили злочинців, що торгували новонародженими дітьми – ОГП

Під прикриттям програми сурогатного материнства злочинці здійснювали продаж новонароджених дітей за кордон, в країни, де сурогатне материнство заборонено.

Про це повідомила на офіційному сайті пресслужба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, до складу злочинної організації входило 12 осіб, серед яких 2 співорганізатора та 10 учасників. Організатори схеми – керівники медичних клінік, які надають послуги у сфері репродуктивної медицини у Києві та Харкові. Інші учасники – працівники цих клінік, менеджери, адміністратори та адвокат”, – йдеться в повідомленні.

Фото: ОГП

Зазначається, що під прикриттям програми сурогатного материнства за грошову винагороду вони здійснювали продаж новонароджених дітей іноземним громадянам, які проживають в країнах, де заборонено сурогатне материнство. Діючи в їхніх інтересах, підозрювані підшуковували на території Харківської області жінок-донорів яйцеклітин та жінок, які через свій уразливий стан чи матеріальну скруту, погоджувалися стати сурогатними матерями для іноземних громадян.

Розмір грошової винагороди, яку отримували учасники схеми, складав від 50 до 70 тис. євро за новонароджену дитину. З них плата сурогатним матерям становила близько €12 тис.

Фото: ОГП

Окрім, цього після народження дитини сурогатна мати надавала дозвіл на вивезення дитини за кордон і згоду на отримання громадянства іншої країни.

Якщо сурогатна мати була не згодна з якимись пунктами договору – її залякували та погрожували.

Фото: ОГП

У межах слідства встановлено факти незаконного переміщення за кордон 8 немовлят та попереджено спробу вивозу за кордон ще однієї дитини під час дії воєнного стану.У межах спецоперації за адресами проживання підозрюваних, в офісах та клініках проведено понад 40 обшуків. Вилучено медичну документацію, копії паспортів громадян України та іноземних країн, довіреності щодо представництва інтересів, інші документи, грошові кошти, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та флеш носії. На теперішній час триває систематизація та аналіз вилученої документації. Перевіряється інформація щодо близько 40 фактів переміщення новонароджених дітей з України за кордон в порушення чинного законодавства”, – зазначили в ОГП.

Наразі правоохоронці затримали в порядку ст. 208 КПК України пʼятьох осіб. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Заходи з викриття злочинної схеми проводилися прокурорами Київської міської прокуратури, Оболонської окружної прокуратури м. Києва спільно з ГУ НП у м. Києві за оперативного супроводу Державної прикордонної служби України та ГУ ВБ СБУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *