Гравюри української художниці Олесі Джураєвої полетять на Місяць

NASA спільно з канадським фізиком, письменником і колекціонером Семюелем Перальтою відправить на Місяць величезний мультимедійний архів під назвою “Місячний кодекс” (Lunar Codex). Серед творів 30 тисяч митців є й роботи українки.

Про це проінформувало видання The New York Times.

Олеся Джураєва, українська художниця, евакуювалася з Києва у квітні 2022 року в перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Зазначається, що Перальта, який раніше придбав деякі її роботи, зв’язався з нею з повідомленням підтримки. Він також попросив її дозволу заархівувати зображення кількох її ліногравюр у Місячному кодексі, і вона погодилася.

Ще в Україні вона писала:

Моє мистецтво про споглядання, про світло… Зараз це неможливо. Я позбавлена ​​звичних інструментів, місця роботи, дому. Але бажання жити й працювати сильніше. зібрався з думками й займався тим, що тримає мене на плаву. Перший в моєму житті ксилограф, надрукований українським чорноземом. Це про вікно моєї надії, про вікна всіх зруйнованих хат і життів… про те, що ми нас не зламати, нас не перемогти…

Зазначається, що Lunar Codex — це зацифрована колекція сучасного мистецтва, поезії, журналів, музики, фільмів, подкастів і книг від тисяч художників, письменників, музикантів та кінематографістів зі 157 країн світу.

Цей проєкт такий життєствердний з думками про майбутнє», — написала вона в електронному листі…Це саме те, що мені було потрібно в ті перші місяці“, – зазначила художниця”

Перальта задумав “Місячний кодекс” ще під час пандемії. Спочатку він планував відправити лише власні твори, але згодом вирішив масштабувати проєкт і звернувся до митців з усього світу. Основною вимогою для участі було те, щоб роботи авторів були представлені на виставках, у каталогах чи антологіях.

У “Кодексі” представлена колекція її робіт, зокрема серія ксилографій, надрукованих за допомогою українського чорнозему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *