Знайшли та врятували пораненого яструба: історія порятунку птаха на Закарпатті

Місцеві принесли на центральну садибу Карпатського біосферного заповідника пораненого яструба.

Фото: Facebook|Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve

Про це повідомив в офіційному Facebook Карпатський біосферний заповідник.

Наразі у заповіднику немає спеціаліста, який міг би здійснювати догляд за птахами. Попередньо, наш старший науковий співробітник зоологічної лабораторії нагодував хижака, щоб той мав сили для швидшого відновлення.
Після довгих пошуків ми знайшли людину, яка могла б здійснити нагляд за пташеням. Ним виявився орнітолог, Леонід Покритюк. Чоловік з радістю погодився нам допомогти. Сьогодні птаха було відправлено у волонтерський центр для переселенців м. Берегове, в якому він проходитиме реабілітацію. Після покращення стану, яструб буде випущений в природнє середовище його існування”
, – йдеться в повідомленні.

Фото: Facebook|Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve

Зазначається, що яструб великий – найбільший вид з роду яструбових, типовий лісовий мешканець. Він обирає ліси будь-якого типу з високими деревами. В Україні поширений на всій території, осілий вид.Птах є вправним мисливцем, якому немає рівних. Внаслідок коротких крил він легко пролітає між деревами й гілками, а довгий хвіст забезпечує хорошу маневровність. Живиться хижак переважно горобцеподібними птахами. Зрідка полює на зайців, вивірок та домашню птицю.

Фото: Facebook|Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve

Через багаторічне переслідування та знищення, він став настільки скритним і обережним, що його практично неможливо побачити. Головна загроза для популяції яструба великого – збільшення вирубки лісів”, – зазначили в Карпатському біосферному заповіднику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *