Едгарс Рінкевичс офіційно став Президентом Латвії та у своїй промові пообіцяв надалі підтримувати український народ

Едгарс Рінкевичс, який раніше обіймав посаду глави МЗС Латвії, склав присягу президента країни на урочистому засіданні Сейму.

З текстом присяги можна ознайомитися на офіційному сайті Президента Латвії.

Ми пишаємося тим, що живемо в демократичній і вільній країні. Це величезна цінність, можливість і відповідальність будувати, розвивати і захищати нашу країну Латвію. Наша Латвія єдина і водночас для кожного своя. Воно не однорідне. Він має тенденцію бути суперечливим і мінливим, іноді під впливом зовнішніх обставин.

Під час свого президентства я буду виступати за створення сучасної та сильної Латвії, за правову та справедливу Латвію, за добробут народу, за інклюзивне та шанобливе суспільство. І ми всі можемо досягти цього, працюючи разом”

Не обійшлося також і без згадки України.

Російська війна та геноцид в Україні створили нову, сувору реальність. Світу, Європі та нашому регіону загрожує імперська Росія та режим Лукашенка. Зовнішня політика нашої країни не має і не встигає робити помилки. Нам і надалі потрібно буде діяти швидко, рішуче та мудро.

Зовнішня політика та політика безпеки Латвії залишаться незмінними – Латвія виступатиме за сильну та ефективну НАТО, Європейський Союз, міжнародний порядок, заснований на правах, і за тісну співпрацю з нашими друзями та союзниками.

Ми й надалі підтримуватимемо героїчний український народ у його боротьбі за свободу до остаточної перемоги України. Ми будемо продовжувати боротьбу з російським імперіалізмом та його злою світовою ідеологією. Сьогодні я хочу ще раз подякувати всім латвійським патріотам, які самовіддано допомагають Україні та не втомлюються у своїй праці. Таким чином ви також зміцните нашу країну” – сказав Рінкевичс

Президент також й згадав про економіку, медицину та освіту.

Конкурентоспроможність нашої економіки та добробут людей – це питання майбутнього та безпеки країни”

Окрім цього у зверненні до молоді,Едгарс Рінкевичс, наголосив, що сьогоднішні мрії молоді – це майбутнє Латвії.

Для багатьох із вас батьки, діди й бабусі заклали основу майбутнього життя. Латвія – їхній дім. Завдяки їхній підтримці саме ви будете формувати нашу країну в майбутньому. Звичайно, можливості у світі великі, і ними треба скористатися. Особливо в молодості. Неприпустимо, щоб молодь залишала країну через те, що ринок праці вимагає російської. Неприпустимо, щоб молоді люди обирали інші країни, тому що з різних причин вони не відчувають себе в Латвії почутими та підтриманими. Наш обов’язок як політиків – зробити Латвію вашим домом. Я сподіваюся, що ми зможемо поговорити і що ваші ідеї та ваш внесок стануть основою майбутнього Латвії!”

Завершуючи промову Едгарс Рінкевичс підсумував:

Бажаю, щоб і в повсякденному житті ми були такими ж єдиними, згуртованими та яскравими, як сьогодні! Тільки разом ми можемо зробити Латвію сильною, сучасною, справедливою та безпечною!

Хай Бог благословить Латвію!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *