День Британії у Хмельницькому: великий репортаж

У Хмельницькому, 30 червня, пройшов День Британії.

Нагодою для встановлення окремого свята стали нові дипломатичні зв’язки, налагоджені в результаті відвідин Британії представниками міської влади та творчої інтелігенції. У результаті яких місто Шеффілд стало містом-побратимом Хмельницького.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Представники Шеффілду також записали відео привітання для жителів міста Хмельницького.

Журналістка Julia News побувала на заході та поспілкувалася з організаторами та учасниками заходу.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Нещодавно Хмельницький підписав документ про співпрацю з містом Шеффілд в Британії, і в час, коли ми відбиваємо повномасштабну агресію росії. Британія багато в чому нам допомагає і підтримує. Ну і в тому числі місто Шеффілд, який став нашим побратимом і відповідно ми і раніше проводили такі заходи, які знайомили хмельничан та гостей міста з різноманітними культурами.. Ну і власне в травні, коли Британія взяла на себе організацію Євробачення від імені України то наш побратим місто Шеффілд зробили українську фан-зону і багато заходів в синьо-жовтих кольорах і власне, які представляли українські традиції для британців, і у відповідь ми дякуючи Британії загалом місту побратиму робимо такий день Британії тут у нас у місті Хмельницькому.. Ну і надалі ми такі заходи будемо проводити і так само будем знайомити хмельничан з різними культурами в першу чергу тих країн, які підтримують нас в нашій боротьбі до перемоги проти російського окупанта”, – зазначив начальник Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Як Хмельницька міська рада наближає перемогу?

“Насправді Хмельницька міська рада робить дуже багато для того аби перемога була якнайшвидшою .. Ми робимо особисті збори коштів працівників, це якщо говорити про мою сферу відповідальності про заклади культури, ми робимо постійні мистецькі акції по збору коштів.. 23 травня на День Героїв був оголошений великий всенародний збір на 1000 дронів камікадзе, волонтерами Поділля і Хмельницькою міською радою і Управління культури і заклади підтримують цю ініціативу .. Ну і без сумніву Хмельницька міська рада, якщо говорити в цілому, вона з міського бюджету виділяє кошти безпосередньо на ті військові частини, які розміщенні у місті Хмельницькому є програма шефської підтримки цих частин. Ну і це достатньо великий фінансовий ресурс мова йде про десятки мільйонів гривень щороку”

Локація № 1

Фотовиставка Олександра Савенка

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Пане Олександре ви наскільки я знаю ви їздили в місто побратим Шеффілд розкажіть про враження і про поїздку туди?

“Подорож почалася з Манчестера – це місто, в яке ми прибули літаком і там одну ніч ми переночували, але перед тим я ввечері вийшов десь години чотири я походив по місту і пофотографував місто Манчестер, а вранці ми вже поїхали до Шеффілда. Ну і в Шеффілді там уже були інші задачі, потрібно було не тільки місто фотографувати, а науково-виробниче підприємство … Там взагалі таке фантастичне місце, туди просто так не заїдеш і там нема прикрас таких. Там чисто ангари, приміщення де щось вироблять це боїнг, Rolls-Royce, McLaren, і інші такі фірми”

Фото: Julia News| Юлія Лемешева| Виставка світлин фотохудожника Олександра Савенка

Далі у Шеффілді відбулася офіційна зустріч з мером міста.

І там в нас була така дуже тепла і приємна зустріч, де я подарував їм від себе і від нашого міста фотоальбом Хмельницький, там де взагалі 70 процентів моїх фотографій нашого міста і взамін вона подарувала нам спеціально зроблене зі скла оргскло ..така цегла Євробачення Шеффілд .. дуже красива річ”

Фото: Julia News| Юлія Лемешева| Виставка світлин фотохудожника Олександра Савенка

Також Олександр провів особисту виставку у Шеффілді та відвідав стадіон.

“Де я зробив обмін футболки нашої футбольної команди – шарфик хмельницький на футболку Шеффілда”

Що вас з архітектури найбільше вразило в Шеффілді?

“Вразило звичайно все. Все те що в них залишилось з часів, навіть трудно згадати сказати з якого часу.. Ну так років 300, 500 були такі будівлі..приміщення різні і вони існуючі не заброшені нічого і поруч вже сучасні будівлі, які в гармонії зі старим. Ну дуже чудово, дуже. Я вражений цим, в першу чергу

Фото: Julia News| Юлія Лемешева| Виставка світлин фотохудожника Олександра Савенка

Якщо проводити паралель між Хмельницьким та Шеффілдом, то яка різниця і чим вони схожі?

“Ну в них є архітектура, яка збереглася. В нас трішки архітектура не збереглася, бо була війна Друга світова.., а в них це збереглося. Це просто впадає в очі і неможливо її не помітити і постояти трошки щоб пороздивлятись і цим захоплюватись”

Фото: Julia News| Юлія Лемешева | Виставка світлин фотохудожника Олександра Савенка

Розкажіть про ваш образ сьогодні?

Ну цей образ мені запропонували вчора.. В нас є дівчина Тетяна. Вона володіє такою крамничкою, яка дає в оренду такі речі.. різні речі. І мені запропонували цей образ, бо в них це було і якраз на День Британії це якраз те, що треба”

Розповідаючи про делегацію в Шеффілд Олександр зазначив

“Наскільки я зміг спілкуватися з людьми вони дуже були враженні нашим містом. Їм дуже подобається наша Україна”

Локація № 2

Квест від Хмельницького Молодіжного центру

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

“Ми з молодіжним центром організували таку локацію, як QR-квест там, де легко невимушено можна походити по території парку і власне отримати цікаву прогулянку, кілька цікавих завдань по типу ребусів можна отримати смачний дуже класний смаколик, – розповів Олександр спеціаліст Хмельницького молодіжного центру.

За словами Олександра кожне завдання квесту пов’язане із Великою Британією. Ідею створення відповідної локації бере початок із Молодіжного центру Хмельницького.

Зазвичай ми коли відвідуємо міські заходи ми виконуємо якісь статичні локації, а тут захотілося чогось молодіжного, чогось такого динамічного, цікавого щоб люди і побігали і їм було цікаво” 

Хмельницький молодіжний центр займається роботою з молоддю та організацією заходів у 6-ти напрямках.

Як Хмельницький молодіжний центр наближає перемогу України?

Ми як і мотивуємо юних волонтерів молодь долучатися до громадського життя. так само збираємо кошти. У нас на базі центру діяв гуманітарний штаб. Конкретно зараз ми займаємося одним проектом в якому залучаємо дітей ВПО. І насправді дуже і дуже багато викликів, яке ставить перед нами суспільство ми намагаємось адаптуватися під це… Ми стараємось залучити та зацікавити молодь ВПО для того, щоб їм легше було якісь цікаві штуки знаходити в нас в місці. Тобто напрямок ВПО в нас прогресує”

Локація № 3

Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та Міський центр по роботі з дітьми підлітками за місцем проживання

Розписування гіпсових фігур, дартс, настільний футбол, гра Kahoot

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

“Ми безпосередньо представляємо сьогодні такі локації, як розписування гіпсових фігурок в традиційному прапорі так само в нас присутні дартс, присутній настільний футбол, гра Kahoot .. Ми від організації управління молоді та спорту Безпосередньо, щоб сьогодні долучити діток до традицій до культури і чим більше їм чогось нового такого запропонувати, – розповіла Мар’яна Хоткевич методистка міського центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Також пані Мар’яна розповіла, що організація проводить роботу із дітьми переселенцями на підліткових клубах.

“В нас є підліткові клуби по місту Хмельницькому у різних мікрорайонах у нас клуби безкоштовні куди дітки приходять, проводять своє дозвілля. І Ми максимально намагаємось інформувати їх про це в різних соціальних мережах, який захід буде, коли можна прийти і що буде сьогодні відбуватися”, – зазначила Мар’яна Хоткевич.

Як ваша організація сприяє перемозі України?

“Перш за все ми намагаємося допомагати людям, які того потребують. Ми регулярно донатимо на всі потреби, які виникають, збори. Організовуємо так само допомогу, куди приходять дітки з сімей переселенців, якщо їм потрібна допомога”

Локація № 4

Спортивно-культурний центр “Плоскирів”

Фрисбі та боулінг

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Сьогодні наш спортивно-культурний центр “Плоскирів” долучився до британського пікніка, який організований в нашому місті. Ми представляємо сьогодні тут дві такі спортивні локації це фрісбі та боулінг. Відомо, що фрісбі та боулінг є класичними англійськими спортивними розвагами. Тому ми вирішили, щоб мешканці нашого міста могли мати можливість більш детально з ними познайомитися та активно провести час”, – зазначила організатор культурно-дозвіллєвої діяльності спортивно-культурного центру Плокирів Шевцова Ольга.

Ольга розповіла, що спортивно-культурний центр “Плоскирів” веде активну гурткову діяльність та проводить безплатні заходи як для дітей, так і для дорослих.

Як ваш центр наближає перемогу України?

“Ми дуже активно волонтеримо. В нашому центрі виготовляють маскувальні сітки з перших днів війни. Також ми завжди на наших заходах збираємо кошти для того, щоб за ці кошти купляти смаколики і навідувати поранених військових у медичних закладах. Волонтерство для нас не просто на словах. Ми ефективно волонтеримо і сподіваємось, що якщо кожен буде на своєму місці, долучатися то обов’язково перемога буде ближче”

Локація № 5

Бібліотеки філії Хмельницького

Літературна ідентифікація, фотозони, книги які стали фільмами, літературна мапа Британії, склади сонет, книжковий Біг Бен

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Сьогодні ми представляємо локацію бібліотечну вона має назву “Літературне шатро” власне все що пов’язано з літературою саме Великобританії це і письменники Великобританії, це і книги і довідники, це і книги які стали фільмами .. і власне фотозона, яка відома книга всім “Аліса в країні Див”, ось і така невеличка фотозона Шерлок Холмс”, – розповіла заступниця директора централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади Сінькова Світлана.

Світлана Сінькова розповіла що підготовка до заходу відбувалася протягом місяця. У підготовці взяли участь усі бібліотеки філії, які знаходяться у місті Хмельницькому, кожна з них має свою окрему локацію та особливість.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Також Центральна бібліотека на разі знаходиться в проєкті “Вільнохаб: працевлаштування” та допомагає внутрішньопереміщеним особам, де навчають їх як проявити себе на ринку праці: скласти резюме, підібрати вакансії, визначити навички.

За період повномасштабного вторгнення росії в Україну чи з’явилися у вас книги про повномасштабну війну?

“Так в нас такі книги. Я вам просто не скажу зараз авторів, але є книги є і твори, романи і є поезія. Дуже є багато поезії, це зокрема місцеві письменники літератори, які творять, які таким чином висловлюють свої переживання, які вони власне зараз і отримують”

Окрім цього Світлана розповіла, що днями у бібліотеці була презентація книги “Ні кроку назад”. Мати, загиблого воїна під Іловайськом у 2014 році, зібрала щоденники, спогади його побратимів, поетичні твори сина та видала збірку. Жінка подарувала цю книгу кожній бібліотеці, яка знаходиться у місті Хмельницькому та громаді.

Як залучити дітей до читання?

Дитину треба привести у бібліотеку і дати можливість дитині обрати свою книгу. Коли дитина знайде свою книгу, коли сам або сама візьме з полиці ту, яка їй просто сподобається і почне читати, я думаю що далі буде читач”

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Чи збільшилась кількість читачів від повномасштабного вторгнення росії? Що читають історію культуру чи українську літературу?

Читачів збільшилось, збільшилось і в рази. Чому.. ну відомо, що у нас в місто багато приїхало переселенців, людей яких війна вигнала з своїх домівок і читають багато історичних романів. А є люди які просто почали вивчати історію України.. І власне зараз в наших бібліотеках зараз люди не можуть просто вільному доступі мати російську книгу. Ми налаштовуємо читача на читання української літератури на вивчення української мови і навіть ті люди, які переїхали до нас з тих місць, де проходять активні бойові дії, так приходили до нас і запитували російську книгу .., але наші бібліотекарі їм пропонували познайомитись ось цим автором або з іншим, в нас зараз є дуже багато сучасних українських авторів, які пишуть саме на історичних подіях свої романи”

Також у заході взяли участь різні школи англійської мови.

Локація № 6

Мовна школа OLA

Відгадай британця, гадання на Гаррі Поттері, танці, комікси

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

“Насправді департамент освіти до нас звернувся, я думаю він звертався до всіх мовних шкіл міста і пропонував прийняти участь в цьому заході. Ми погодилися, і ми підготували різні активності. В більшості наші активності в принципі націлені на підлітків і дорослих, так як основна категорія наших учнів це все-таки підлітки і дорослі. Тому сьогодні в нас можна вгадати відомих британців..якщо відгадуєте 3 підряд хто це такі, ви берете печиво.. далі можна погадати на Гаррі Поттері за вільний донат на ЗСУ. Крім того, в нас буде зараз квест по Гаррі Поттеру, так само за кожну правильну відповідь ми даємо подарунки і можна виграти книгу англійською мовою Гаррі Поттера.. ще ми малюємо комікси і під завершення в нас буде британський танець”, – Нечипорук Валентина директорка мовної школи

Як мовна школа OLA наближає перемогу?

Сьогодні на цьому заході в нас за кращий комікс голосують люди своїми донатами на ЗСУ і ми окремо підтримуємо саме наших хмельницьких воїнів це 19-й стрілецький батальйон. У нас висить в кафе їхній прапор, ми купили були на аукціоні і ми вирішили от зараз збирати гроші їм. Крім того, щоб погадати на Гаррі Поттері так само ми беремо донат. А ну насправді левову частку наших доходів ми переводимо на різні благодійні фонди в основному це “Повернись Живим” і ну фактично, наша позиція школи с тих пір як почалась війна все що ми заробляємо ми витрачаємо решту переводимо на ЗСУ. Тому ми перевели вже дуже пристойну суму якщо чесно”

Валентина зазначила, що у школі також є безплатні заняття для військових, які відбуваються кожного середи о сьомій годині онлайн з носієм мови.

Локація № 7

Мовна школа Enjoy

перевірка рівня, інформаційний блок, знання мови

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

” Сьогодні в нас є три локації. Перша – це інформаційний блок, де можна ознайомитись з всіма варіантами занять, які в нас є в школі – груповими, індивідуальними. Друга – це можливість перевірити свій рівень мови, для дорослих людей. І третя локація включає в себе знання мови для дітей та підлітків”, – розповіла викладачка школи Світлана

Світлана каже, що на встановлення локації пішло близько 30 хвилин.

Також учасники могли отримати подарунки та сюрпризи

Інші Локації

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Також була виставка художніх робіт учнів мистецьких шкіл “Англія очима дітей”, “Подорож до Великої Британії”, а Хмельницька школа мистецтв проводила різноманітні майстер-класи для дітей, наприклад виготовлення ведмедика Паддінгтона.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

На заході панувала позитивна атмосфера, було дуже багато українських та британських стягів. Також виступив Хмельницький академічний муніципальний камерний хор із піснею The Beatles Yesterday.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *