Генсек ООН включив збройні сили рф до списку ганьби за вбивства і каліцтва українських дітей

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вніс російську армію до списку ганьби за вбивства і каліцтва українських дітей, а також атаки на школи та лікарні.

Про це повідомив в офіційному Facebook український Омбудсман Дмитро Лубінець.

Цей «список ганьби» – це додаток до його річної доповіді «Діти та збройний конфлікт» за 2022 рік. У ньому саме та «спільнота» до якої мають «зарахувати» збройні сили РФ. Армія Росії тепер поряд зі збройними формуваннями як Талібан, ІДІЛ, м’янмарська хунта, Аль-Шабааб, Аль-Каїда. Після терористичних вчинків російської армії вони заслуговують бути у списку саме з такими ж терористичними угрупуваннями! Таке рішення Генсека є абсолютно безпрецедентним, адже за всю історію мандату ніколи регулярна армія члена Ради безпеки ООН, не говорячи вже про постійного члена, не потрапляла до списку порушників! Хоча нагадаю, що місце Росії у Радбезі – незаконне, це місце шахрая та афериста. РФ не є легітимним постійним членом Радбезу. Важливо, що РФ залишатиметься у «списку ганьби», поки не розробить і не виконає план заходів (action plan), що є передумовою виключення зі списку. А це своєю чергою – надія на майбутні позитивні зрушення щодо захисту прав українських дітей”, – йдеться в повідомленні.

Оскільки до сьогодні росія відверто ігнорує будь-який діалог із правозахисними процедурами ООН, зокрема з Комісією з розслідування РПЛ, Міжнародним кримінальним судом та Судом ООН, Лубінець вважає, що росія ще має довести, що вона дійсно співпрацює з мандатом СААС (спецпредставника Генсека ООН з питань дітей у збройних конфліктах), зокрема шляхом повернення депортованих українських дітей.

Збройні сили РФ – це терористи, які створюють катівні для дітей, убивають, ґвалтують і калічать цілеспрямовано. Нагальні приклади, які демонструють всю суть російських військових, – це вбивство двох неповнолітніх у Бердянську, це депортовані діти, це зґвалтована чотирирічна дитина, це вбите одномісячне немовля. Це тисячі жертв – дітей!” – написав Лубінець.

Він переконаний, що реакція Генсека свідчить про те, що іноземні представники вже не дивляться на рф крізь рожеві окуляри.

Проте вони все ще намагаються знайти “злочинні” дії з боку України: нас, як країни, яка чинить захист агресору, сприяє всім розслідуванням і гучно говорить на весь світ, що ми хочемо захистити права наших дітей!” – зазначив Омбудсман.

Окрім того, Генсек ООН рекомендує росії “вжити заходів для захисту дітей“. На думку українського Омбудсмана, найголовнішим заходом, який би гарантував права українських дітей, має бути припинення військової агресії проти України та виведення військ з усієї української території на кордони 1991 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *