Ініціатива Метінвесту “Рятуємо життя” та Глобальний договір ООН в Україні створять центри психологічної реабілітації постраждалих на війні українців

Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест “Рятуємо життя” та Глобальний договір (ГД) ООН в Україні започатковують створення Центрів психологічної реабілітації та підтримки для постраждалих унаслідок війни мирних жителів у регіонах, де працюють підприємства компанії. Перший центр відкриють у Запоріжжі в липні цього року.

Такі наміри викладені в меморандумі про співпрацю між «Рятуємо життя», ГД ООН в Україні та Запорізькою обласною радою.

Про це повідомляє МЕТІНВЕСТ.

Зазначається, що”Рятуємо життя” має досвід та інфраструктурну експертизу в організації роботи реабілітаційних та медичних центрів, реалізації ініціатив у сфері психологічної та соціальної допомоги. Ініціатива Метінвесту допоможе облаштувати та вмеблювати приміщення для організації центру, а також залучатиме психологів і персонал.

Наше завдання як соціально відповідальної компанії — системно допомагати українцям долати труднощі та біль війни. «Рятуємо життя» спільно з партнерами вже розвиває напрями з реабілітації та протезування військових і цивільних, а також психологічного відновлення жінок і дітей. На часі створення центрів у містах присутності Метінвесту, що допоможуть мирним жителям відновитися та інтегруватися в суспільство. Наш партнер у цьому проєкті — Глобальний договір ООН в Україні — має значний досвід роботи в цій сфері. Сподіваємося, що разом нам вдасться мінімізувати шкоду для ментального здоров’я українців, щоб в майбутньому якнайшвидше позбавити суспільство від наслідків війни”, — сказав генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Центр у Запоріжжі стане продовженням проєкту Mental Help, ініційованого Глобальним договором ООН в Україні. Це онлайн-платформа, що надає професійну психологічну допомогу українцям. У Запоріжжі ця ініціатива вперше вийде в офлайн.

Також ГД ООН в Україні розробить концепцію та програми психологічної допомоги, проведе навчання психологів і персоналу центру та організує його роботу.

Глобальний договір ООН в Україні та “Рятуємо життя” мають спільну мету — зробити психологічну допомогу доступною для кожного українця. Для нас надзвичайно цінно знайти партнера, який розділяє наші цінності та бажання рухати проєкт далі і який навіть в умовах невизначеності вірить у важливість цієї ініціативи. Зараз Mental Help активно розвивається та вперше виходить в офлайн-середовище. Запоріжжя — це великий хаб для людей, які відчули на собі наслідки війни. Саме тому ми з командою обрали цю локацію для відкриття першого ком’юніті-центру. Впевнені, що разом з ініціативою зможемо надати ще більше якісної допомоги тим, хто її найбільше потребує“, — розповіла генеральна директорка ГД ООН в Україні Тетяна Сахарук.

Запорізька обласна рада зацікавлена в подоланні травм війни серед жителів регіону та численних переселенців і допоможе з виділенням приміщень для створення центру.

Як людина, що від початку широкомасштабного вторгнення не виїжджала із Запоріжжя, я чітко розумію, що ревіталізація, відновлення ментального здоров’я, психологічна реабілітація стануть провідними напрямками, до яких необхідно залучати максимальні ресурси. Тому я дуже вдячна за таку своєчасну та влучну ініціативу з боку Глобального договору ООН в Україні, з боку соціально-відповідального бізнесу — компанії Метінвест, а також за можливість долучитися до цієї важливої справи Запорізькій обласній раді. Зі свого боку ми обіцяємо вирішення усіх необхідних технічних та організаційних питань”, — зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Ініціатива “Рятуємо життя” була створена «Метінвестом» разом з фондом Рината Ахметова на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. За минулий рік проект допоміг 500 тисячам людей на суму майже десять мільйонів доларів.

Глобальний договір ООН в Україні — це українська мережа найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів. Ця особлива ініціатива Генерального секретаря ООН закликає компанії вибудовувати свою діяльність та стратегію з урахуванням Цілей сталого розвитку та на основі 10 Принципів у галузі прав людини, трудових відносин, захисту довкілля і боротьби з корупцією. Організація налічує 21 тисячу учасників у 162 країнах світу. Українська мережа має 118 учасників. Група Метінвест приєдналася до Глобального договору ООН у 2010 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *