У Дніпрі відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку

У місті Дніпро відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку на базі Університету митної справи та фінансів (УМСФ). Він забезпечуватиме створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів та підготовки майбутніх помічників ветеранів.

У церемонії відкриття Центру у Дніпрі взяли участь міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен, керівництво та викладачі УМСФ. Також Центр ветеранського розвитку відвідали заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай, представники МОН, Міжнародної організації з міграції, а також обласних органів влади.

Про це повідомила на офіційному сайті пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

Фото: mva.gov.ua

Зазначається, що створення Центру ветеранського розвитку – це проєкт Мінветеранів на виконання плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Українські Захисники і Захисниці – цвіт нашої нації. І поки вони захищають Україну на фронті, ми маємо зробити все, щоб після перемоги вони могли безпроблемно реінтегрувати у цивільне життя у громадах. І належна освіта – один із важливих інструментів успіху для них..Саме для цього ми відкриваємо перший Центр ветеранського розвитку на базі потужного вишу у Дніпрі, який стане платформою для цивільної освіти ветеранів та членів їхніх родин”, – наголосила Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Фото: mva.gov.ua

Також очільниця Мінветеранів повідомила, що окрім освітніх програм для ветеранів й ветеранок у Центрі проходитимуть спеціалізоване навчання майбутні помічники ветерана – ті, хто зустріне Воїнів після перемоги, та за принципом “рівний – рівному” сприятимуть поверненню Захисників і Захисниць у цивільне життя.

Рада взяти участь у церемонії відкриття Центру, пишаюся, що ми зробили свій внесок у реалізацію цього проєкту. Німеччина є найближчим партнером у боротьбі України проти агресії рф. Маємо посилити цю співпрацю. Це лише початок. А підтримка ветеранів і ветеранок стане центральним проєктом нашої співпраці”, – наголосила пані Посол Анка Фельдгузен.

Міністерка у справах ветеранів України висловила вдячність пані Послу Анці Фельдгузен і уряду Німеччини за всебічну підтримку України та ветеранської політики. А також очільнику Дніпропетровській ОВА та керівництву Університету митної справи та фінансів – за сприяння у реалізації проєкту Мінветеранів.

Ветерани – це люди, без яких перемога неможлива. І наша задача – щоб герої, які повернуться з фронту, швидко та комфортно реінтегрувалися у мирне життя”, – зазначив очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Після презентації Юлія Лапутіна відвідала аудиторії Центру ветеранського розвитку, де мала нагоду поспілкуватись з ветеранами і членами сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць.

Вона також взяла участь у відкритті меморіальної дошки загиблому Герою Андрію Ніколайчуку — майору, викладачу кафедри військової підготовки УМСФ.

Центр ветеранського розвитку у місті Дніпро створений за підтримки Дніпропетровської ОВА, Університету митної справи та фінансів, Уряду Німеччини, Міжнародної організації з міграції та Благодійного фонду “МХП – Громаді”.

Основною метою “Центру ветеранського розвитку” є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (далі – ветерани) до умов цивільного життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *