Сьогодні, 11 червня, Львівській ОВА під головуванням начальника Львівської ОВА Максима Козицького скликала позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулося через підтоплення у Східницькій та Сколівській громадах.
Про це на офіційному сайті повідомила Львівська обласна військова адміністрація.
“Нашим ключовим завданням зараз є попередити наступні наслідки, які можуть виникнути у зв’язку з підняттям рівня річкових вод, та бути готовими вжити першочергові заходи для евакуації людей і тварин. У разі необхідності Львівська ОВА готова надати на місця всі матеріально-технічні засоби, які необхідні для ліквідації надзвичайної ситуації. Дякую також місцевій владі, районним адміністраціям та органам місцевого самоврядування за те, що оперативно організували відселення людей на найбільш постраждалих територіях, і рятувальникам – за допомогу в евакуації населення. Головне на цей момент – мати інформацію про знищення і пошкодження мостів та доріг і контролювати, щоб це не несло загрози життю та здоров‘ю людей”, – наголосив начальник Львівської ОВА.
“Згідно з рішенням комісії, ситуацію, яка виникла 10 червня 2023 року через вихід з берегів річки Східничанки на територіях Східницької (Дрогобицький район) та Сколівської (Стрийський район) громад внаслідок проходження сильних опадів у вигляді дощу, руйнування мостів, газопроводів середнього тиску та підтоплення більш ніж 100 господарств, визначили як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня, яка в подальшому за набутими критеріями може визначатися надзвичайною ситуацією місцевого чи регіонального рівня“, – йдеться в повідомленні.
Також щодо ситуації на місці затоплення поінформував начальник Головного управління ДСНС у Львівській області Юрій Кагітін.
“Проводилася евакуація людей як з санаторіїв, так і з будинків, тому що рівень води сягав близько 1,5 м, і не всі жителі могли самостійно вийти зі своїх помешкань. Також проводились операції з транспортування автомобілів, які плавали у воді. На постраждалих територіях працює оперативна група. У разі ускладнення ситуації готові залучити особовий склад“, – зазначив Юрій Кагітін.
Крім цього, обласна комісія ТЕБ і НС вирішила:
Начальникам Дрогобицької та Стрийської районних військових адміністрацій райдержадміністрацій спільно з відповідними органами місцевого самоврядування доручити невідкладно:
- Забезпечити оперативне проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків погіршення погодних умов та дощових паводків;
- Вжити заходів щодо організації всебічного життєзабезпечення постраждалого населення (розміщення в місцях тимчасового проживання, організація харчування, забезпечення продуктами першої необхідності, надання медичної та психологічної допомоги тощо);
- у термін до 14 червня доручено організувати обстеження зруйнованих (пошкоджених) будівель та споруд, встановити розміри нанесених збитків і визначити обсяги коштів, необхідних для їхнього відновлення.
- інформувати населення щодо заборони використання води з криниць до стабілізації ситуації та одержання результатів лабораторних досліджень – до стабілізації епідситуації.
Під час засідання комісії начальниця відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з метеорології Олена Смалюх проінформувала, що зберігатися така погодна ситуація буде ще до кінця доби, проте інтенсивність опадів вже зменшується.
“Найбільший масив стійкої повітряної маси перебував на південній території області. Інтенсивність атмосферного фронту слабшає, але дощі помірного характеру продовжуються. До кінця доби ще зберігаються значні дощі на території Львівщини. 12 червня опади будуть слабшати, але в денні години 13-15 червня локально можливе випадіння короткочасних дощів зливового характеру, які також можуть спричинити негативні наслідки. Та ситуація, яка склалася, найбільше пов’язана не з підняттям річкових рівнів, а з забрудненням невеличких струмків і річок. Максимальна кількість опадів випала в районі Урича“, – зазначила представниця Львівського гідрометцентру.