Чоловік викупив червонокнижного лісового кота і випустив його на волю

Юрій Тюх, який опікується екопарком “Долина вовків” викупив червонокнижного лісового кота у дітей, які зловили тварину і тримали її себе в клітці. Чоловік нагодував чотирилапого, обробив від кліщів та випустив його на волю.

Про це він повідомив у своєму Facebook.

Фото: Скриншот посту з Facebook Юрій Тюх

Кіт лісовий занесений до Червоної книги України.

Статус цього виду визначено, як вразливий і він налічує приблизно 400-500 особин.

“Чисельність і причини її зміни: Можна оцінити в 400–500 особин; більшість облікованих тварин при цьому припадає на Закарпатську область. Причини змiни чисельностi: скорочення площ старих листяних лісів, зокрема дібров; відстріл тварин під час здійснення регуляції чисельності бродячих свійських котів та під час полювань, загибель у браконьєрських самоловах та від мисливських псів; рекреаційне та господарське навантаження на лісові та плавневі ділянки. Серед несприятливих кліматичних факторів важливе значення має глибина снігового покриву”, – зазначається в Червоній книзі України.

Фото: redbook-ua.org

Також додається, що сучасний ареал кота лісового в Україні охоплює Карпатський регіон, окремі райони Вінницької, Кіровоградської та Одеської обл. В XVII–XVIII ст. вид траплявся в Карпатах, на Волині та Сумщині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *