російські війська підірвали Каховську ГЕС: підтоплено Херсон, у зоні ризику 80 сіл і міст області

російські війська підірвали Каховську ГЕС у вівторок, 6 червня.

Про це повідомило в офіційному Facebook Оперативне командування Південь.

Російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. Всі служби працюють. Ситуація відстежується”, – йдеться в повідомленні.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін близько 7:00 у своєму офіційному відеозверненні в Telegram повідомив, що розпочалася евакуація мешканців з небезпечних районів.

Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на підрив росіянами Каховської ГЕС, зазначивши, що російські терористи руйнуванням дамби Каховської ГЕС лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі.

Також Володимир Зеленський провів екстрене засідання Ради національної безпеки й оборони щодо ситуації на Каховській ГЕС. Про це повідомили на офіційному сайті Президента та у Telegram.

Зазначається, що у зоні підтоплення опинилося 80 населених пунктів. Члени Ради нацбезпеки і оборони заслухали інформацію голови Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна, голови Запорізької ОВА Юрія Малашка, а також командувача ОСУВ «Одеса» Едуарда Москальова щодо актуальної ситуації. Жертв серед цивільного населення та військових не зафіксовано.

Були дані доручення про евакуацію цивільних із зон ризику та забезпечення питною водою населених пунктів, які залежать від Каховського водосховища. Членів РНБО поінформували, що у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн“, – йдеться в повідормленні.

Окрім цього Зеленський звернувся до учасників саміту “Бухарестської дев’ятки” .

За даними Укргідроенерго, ГЕС зруйновано повністю, відновити її неможливо. Про це йдеться на офіційному сайті Укргідроенерго.

Станом на 11:00 зруйновано 16 затворів, будівлю ГЕС та вставку земляної греблі між будівлею ГЕС та шлюзом й адмінкорпус. Станція не підлягає відновленню”, – зазначає генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота. 

Також зазначається, що підрив  росіянами Каховської ГЕС напряму не вплинув на ситуацію в енергосистемі країни. Загроз для стабільності електропостачання немає. Виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів.  

За даними МВС, станом на 13:00 силами ДСНС, Нацполіції та волонтерів евакуйовано близько 1000 людей. 

Фото: МВС України

Наразі органами місцевої влади із залученням ДСНС проводяться евакуаційні заходи в зонах підтоплення. Оповіщення здійснюється за допомогою гучномовців. 

Про ситуацію на Херсонщині станом на 13:00 також повідомила Херсонська ОВА.

4 коментарі

  1. […] які залишили Херсонщину через спричинену росіянами екологічну катастрофу та постійні ворожі обстріли. На пероні Хмельницького […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *