У Харкові відкрили пам’ятник дітям, які загинули внаслідок агресії рф проти України

«Маленьким янголам, які так рано зустрілись з людською жорстокістю та, на жаль, ніколи не стануть дорослими…»

Такий напис видніється на монументі, який відкрили 4 червня у центрі Харкова. За участі Першої Леді України Олени Зеленської, начальника ХОВА Олега Синєгубова та народного депутата України Павла Якименка було відкрито пам’ятник дітям, які загинули в результаті збройної агресії рф.Монумент встановлено поряд із будівлею Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Про це повідомили в офіційному Telegram Олена Зеленська, голова Харківської ОВА Олег Синєгубов а також на офіційному сайті проінформувала Харківська міська рада.

Зазначається, що архітектурна композиція монумента складається зі скульптур фігур дітей – хлопчика і дівчинки, які злітають над гранітною глибою, що уособлює вибух. Фігури дітей постають в образі ангелів з обгорілими крилами. Вони виконані у бронзі зі спеціальним облицюванням, яке надає металу додаткову довговічність та відтінки. Загальна висота всієї композиції становить близько п’яти метрів.

Важко відкривати пам’ятники загиблим. Особливо якщо ці загиблі – діти. Адже діти мають жити. Як мали жити маленькі мешканці розбитих російськими ракетами будинків по всій країні. Повинні були жити всі пасажири автівок з написом «Діти», розстріляних окупантами”, – сказала Олена Зеленська.

За даними начальника Харківської ОВА за 15 місяців злочинної війни росіяни вбили на Харківщині 76 дітей. Наймолодшій жертві було всього 5 місяців. Більш як 200 дітей отримали поранення.

Нехай цей пам’ятник стане вічною згадкою про безневинних жертв російських терористів та символом невідворотного покарання за жахливі злочини окупантів. Я хочу подякувати за сприяння Першій Леді України Олені Зеленській, за ініціативу народному депутатові Павлу Якименку, талановитому автору скульптурної композиції Михайлу Ятченку та меценатам, які допомогли у реалізації створення цього меморіалу”, – зазначив Олег Синєгубов.

“Усі злочини, знущання, вбивства українських дітей – не мають строку давності. росія обов’язково понесе відповідальність за весь біль і страждання. 76 загиблих дітей з Харківщини. 76 невинних жертв. За кожною цифрою стоять людські долі… Біль і розпач рідних та близьких. Висловлю вдячність всім, хто допомог створити й встановити цей монумент. Він завжди нагадуватиме нам про те, яку високу ціну ми платимо за право бути вільними, жити в мирі й спокої. Не забудемо”, – додав Павло Якименко.

Відео: YouTube| Харківська обласна військова адміністрація| У Харкові відкрили пам’ятник дітям, які загинули внаслідок агресії рф проти України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *