День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України

Сьогодні, 4 червня, українці вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

7 квітня 2021 року до Верховної Ради України IX скликання було подано Постанову №5343 «Про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України».

Враховуючи той факт, що на території Донецької, Луганської та інших областей із 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації та інших дій держави-агресора проти України загинуло щонайменше 240 дітей,
незважаючи на те, що Україна, як і більшість держав світу, докладає максимум зусиль для того, щоб діти не піддавалися дискримінації, яка, зокрема, посилюється в умовах кризових ситуацій та під час збройних конфліктів, враховуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН, яка під егідою ООН заснувала Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії і постановила відзначати його 4 червня кожного року
,

Верховна Рада України постановляє:

1. Установити в Україні День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, який відзначати щороку 4 червня.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування розробити та затвердити плани заходів щодо вшанування на державному та місцевому рівнях пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.”, – йдеться у постанові.

Президент України Володимир Зеленський уже наголосив що “Щоб захистити життя, ми повинні вистояти та перемогти у цій війні! Вся Україна, всі наші люди, всі наші діти мають бути вільними від російського терору!”, – зазначив Зеленський.

Про це він написав у своєму офіційному Telegram.

Фото: Скриншот з державного порталу розшуку дітей “Діти війни” станом на 4 червня

За даними державного порталу розшуку дітей “Діти війни”, в Україні з початку повномасштабного вторгнення росії станом на 4 червня 2023 року загинули 485 дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *