У Сакартвело протистують проти проросійського курсу влади

Увечері 2 червня під стінами парламенту Сакартвело кілька десятків людей протестували проти розвороту влади до рф, а також за збереження демократичних прав і свобод. Неурядові організації реагують на арешт громадян у Руставелі, перед парламентом. Громадські організації рішуче підтримують затриманих і закликають МВС негайно звільнити їх і припинити практику незаконного затримання.

Про це повідомило картвельське видання Tabula – ტაბულა

Ми, організації громадянського суспільства, рішуче підтримуємо правозахисників, затриманих у парламенті Грузії, які сміливо борються з обмеженням свободи слова. Цієї ночі міліція затримала 7 учасників мирного зібрання біля Верховної Ради абсолютно свавільно, незаконно та в підкреслено агресивній формі. Серед затриманих – юрист Інституту толерантності та різноманітності Шота Тутберідзе (наразі звільнений на підставі підпису), голова «Демократичної ініціативи Грузії» Едуард Марікашвілі, співробітник фонду «Відкрите суспільство» Саба Брачвелі, активіст – Ніка Романадзе та ін. Викликає занепокоєння те, що грузинське суспільство є свідком такої негативної тенденції, яка підриває фундаментальні принципи демократії та, по суті, заперечує основне право на свободу слова. Довільною практикою адміністративних арештів система намагається піддати учасників та організаторів мирних зібрань поліційному контролю, що має на меті послабити самоорганізацію громадян, залякати громадськість та переслідувати активістів“, – йдеться в повідомленні.

Фото: Скриншот з Facebook Tabula – ტაბულა

Переклад: “Громадяни протестують проти арешту активістів перед парламентом через банери.За даними громадських організацій та громадських активістів, поліція затримала 6 осіб за поширення”

Зазначається, що за оцінками громадських організацій, свавільною практикою адміністративних затримань система намагається послабити самоорганізацію громадян, що в кінцевому підсумку спрямоване на залякування громадськості та переслідування активістів.

Громадські активісти щодня мітингують під парламентом. Вони протестують проти правління “Грузинської мрії”, виступів Іраклія Гарібашвілі на міжнародних заходах і вимагають звільнення Лазаре Григоріадіса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *