росія зруйнувала понад 1000 медзакладів в Україні, – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала понад 1000 атак на медичні заклади в Україні за 15 місяців повномасштабної війни.Через атаки росії на лікарні, загинула 101 людина, включно з медичними працівниками та пацієнтами. Ще більше людей отримали поранення.

Про це повідомили у пресрелізі ВООЗ.

Ця похмура віха ще раз підкреслює складні та небезпечні обставини, в яких працює система охорони здоров’я країни, а також виклики надання як звичайної, так і екстреної медичної допомоги. Напади перешкоджають доступу до медичної допомоги для десятків тисяч людей, збільшуючи ризик захворювання та смерті.За останні 15 місяців повномасштабної війни 1004 атаки, підтверджені ВООЗ, забрали щонайменше 101 життя, включно з медичними працівниками та пацієнтами, і ще більше людей отримали поранення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це найбільша кількість, яку Всесвітня організація охорони здоров’я фіксувала коли-небудь.

Той факт, що система охорони здоров’я в Україні продовжує працювати за таких обставин, є свідченням героїчної самовідданості працівників охорони здоров’я…Попри виклики, спричинені спочатку пандемією COVID-19, а зараз уже понад рік війни, працівники охорони здоров’я України залишаються надзвичайно сильними, сміливими та терплячими, день за днем, рятуючи життя та надаючи допомогу тим, хто її потребує. Ми солідарні з ними та всіма тими, хто працює над тим, щоб кожен в Україні мав доступ до необхідної медичної допомоги” – зазначив доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *