Австрія виділить €2 млн для розмінування територій України

Австрія профінансує обладнання для гуманітарне розмінування України на суму €2 мільйони. 

Про це проінформували на сайті Федерального міністерства закордонних справ.

Від початку жорстокої загарбницької війни Росії, яка порушує міжнародне право, Австрія була на боці атакованих у рамках військового нейтралітету. Бути нейтральними не означає, що ми сидимо склавши руки і дивимося в інший бік. Австрія вже серйозно взялася за свою відповідальність перед українським населенням. Зараз Республіка Австрія підтримує Україну в наступному кроці двома мільйонами євро на розмінування. Таким чином ми робимо внесок у захист від небезпечних для життя вибухів мін і допомагаємо українським дітям знову відвідувати дитсадки та школи. І ми зміцнюємо продовольчу безпеку, дозволяючи фермерам знову обробляти свої поля“, – пояснив віце-канцлер Вернер Коглер.

Канцлер Австрії Карл Нехаммер наголосив, що Австрія не відправлятиме своїх еспертів доки війна триває.

Факт залишається фактом: жоден австрійський солдат не ступить на українську землю для розмінування, поки це зона бойових дій. Ми допомагаємо з фінансовою підтримкою для розмінування та надаємо 2 мільйони євро для підтримки у розмінуванні” , – пояснив він.

Зазначється, що  €2 мільйони підуть до Міжнародного трастового фонду (ITF), який був заснований як організація з надання допомоги в розмінуванні.

ITF є всесвітньо відомою та активно працює в усьому світі в розмінуванні та знешкодженні вибухонебезпечних пережитків війни. У координації з Державною службою з надзвичайних ситуацій України, ITF має надати міношукачі для гуманітарного розмінування в Україні.

Жорстока загарбницька війна Росії в Україні триває вже понад 15 місяців. З першого дня австрійський уряд твердо стоїть на боці України та українського народу, які щоденно стають жертвами російської агресії. Ми продовжуватимемо це зобов’язання – стільки, скільки буде потрібно. Це також стосується цивільного розмінування: з нашою новою допомогою ми робимо важливий внесок у боротьбу з цими прихованими смертельними пастками, які заборонені в усьому світі”, – наголосив Міністр закордонних справ Александр Шалленберг.

Він також повідомив про виділення коштів у своєму офіційному Twitter та висловив слова підтримки Україні.

Переклад:” З першого дня російської навали ми твердо стоїмо на боці України, яка щоденно є жертвою російської агресії. Ми будемо допомагати і надалі – скільки буде потрібно! Федеральне міністерство закордонних справ Австрії зараз надає 2 мільйони євро на гуманітарне розмінування“.

Окрім цього, Австрія з 2022 року підтримує “Програму підтримки України” в рамках ОБСЄ у сфері гуманітарного розмінування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *