Міжнародний день безвісти зниклих дітей

Міжнародний день безвісти зниклих дітей — міжнародний день, який відзначається 25 травня з 2002 року за ініціативою Європейського центру зниклих і тих, що зазнали сексуального насильства, дітей.

Історія

Ініціатива проведення цього дня виникла у США. 25 травня 1979 року, в Америці, після занять у школі додому не повернувся шестирічний хлопчик Ітан Патц.

Про це пише National Center for missing exploited children (Національний центр зниклих безвісти дітей).

Фото: crimemuseum

“25 травня 1979 року Ітан Патц зник з вулиці Нью-Йорка по дорозі до школи. Ще до того, як випадки зниклих дітей регулярно привертали увагу національних ЗМІ, справа Ітана швидко отримала широке висвітлення. Його батько, професійний фотограф, розповсюдив чорно-білі фотографії Ітана, намагаючись його знайти. Масовий пошук і увага ЗМІ, що виникла за цим, привернули увагу нації до проблеми викрадення дітей і відсутності планів її вирішення.

Майже три роки увага національних ЗМІ була прикута до Атланти, штат Джорджія, де в озерах, болотах і ставках уздовж придорожніх стежок були виявлені тіла молодих хлопців і дівчат. До моменту арешту та ідентифікації підозрюваного в 1981 році було знайдено 29 тіл. Підозрюваний був затриманий, засуджений і зараз відбуває довічне ув’язнення”, – йдеться в повідомленні.

Через 2 місяці, 27 липня 1981 року 6-річний Адам Волш зник з торгового центру Флориди. Його батьки, Джон і Реве Уолш, негайно звернулися до правоохоронних органів з проханням допомогти знайти сина. На їхнє розчарування, серед правоохоронних органів не було скоординованих зусиль для пошуку Адама на рівні штату чи країни, а також жодної організації, яка б допомогла їм.

Імпульс, який почався зі зникненням Ітана, Адама та 29 зниклих і вбитих дітей Атланти, призвів до фотографій зниклих дітей на коробках з молоком і, зрештою, до загальнонаціонального руху.

У 1997 році з ініціативи США було створено вже Міжнародний центр пошуку зниклих безвісти дітей, а також дітей, які стали жертвами експлуатації (International Center for Missing and Exploited Children (ICMEC).

Фото: Рональд Вілсон Рейган 40-й Президент США| Вікіпедія| Michael Evans|

У 1983 році президент Рональд Рейган проголосив 25 травня Національним днем ​​зниклих дітей. Відтоді кожна адміністрація вшанувала це щорічне нагадування нації про відновлення зусиль, щоб возз’єднати зниклих безвісти дітей із їхніми родинами та зробити захист дітей національним пріоритетом.

У ЄС День зникли безвісти дітей проводиться з 2002 року для висловлення європейською спільнотою солідарності зі зниклими дітьми та їхніми родинами.

Безвісти зниклі діти в Україні

За даними державного порталу розшуку дітей “Діти війни”, в Україні з початку повномасштабного вторгнення росії станом на 25 травня 2023 року вважаються зниклими безвісти 392 дитини.

Фото: Скриншот з державного порталу розшуку дітей “Діти війни” станом на 25 травня

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголошує, що Міжнародний день зниклих безвісти дітей – це дуже важливий день, коли ми всі маємо звернути увагу на проблему дитячої безпеки.

Про це йдеться в офіційному Facebook Офісу Омбусмена України.

Україна нині робить все, щоб наша держава була безпечнішим місцем для дітей, де вони могли б знайти свій шлях до щастя та успіху. Світ не повинен забувати про зниклих безвісти дітей, які залишилися без уваги та допомоги.Нехай наші спільні зусилля допоможуть повернути більше дітей додому та зробити світ кращим!”, – наголошує Дмитро Лубінець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *