День українських Героїв

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків та воячок — борців за самостійну соборну Українську державу, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та російсько-української війни.

Історія

Фото: Вікіпедія| Євген Коновалець — полковник Корпусу Січових стрільців. Київ, 1918 рік

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було присвячене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли у Роттердамі було вбито Євгена Коновальця.

Фото: Вікіпедія| Перша шпальта газети “Свобода” про вбивство Євгена Коновальця

Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя “кращі сини України XX століття”: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

У часописі для української дітвори “Малі друзі” за червень 1941 року частина 6, бліхнарчики з Лемківщини зазначають:

“… Ми в школі часто робимо пописи і святкуємо наші національні свята. Перше таке свято ми мали минулого року в честь Тараса Шевченка. Це свято було в нас перший раз, бо в Польщі ми не мали таких свят. Потому , на Зелені свята, ми святкували Свято Полиглих Борців” ( стор 131)

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.

Фото: Вікіпедія| Mykola Swarnyk| Святкування Дня Героїв у Львові 22 травня 2011 р. Представники Студентського братства в колоні демонстрантів

Від 2014 року свято потроху починає визнаватися державними та самоврядними органами, відбуваються культурно-масові заходи, організовані владою.

Після початку неоголошеної московсько-української війни у 2014 році у цей день вшановують пам’ять про полеглих у ній захисників та захисниць України.

Станом на 2019 рік не є офіційним державним святом, але щоразу більше відзначається органами місцевої влади.

День Героїв — це день пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність Української держави, це свято величі духу українських вояків та воячок — борців за самостійну соборну Українську державу і є символом незборимості української нації.

Другий рік поспіль Україна зустрічає День героїв в умовах повномасштабного військового вторгнення росії. Українські воїни героїчно боронять нашу країну від російських окупантів та звільняють захоплені території.

Читайте також. Пам’яті Героїв України: яких розстріляли росіяни у Логвиновому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *