В Україні 23 травня відзначають День морської піхоти – професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.

Свято започатковане 2014 року, і у 2014—2017 роках відзначалося 16 листопада. Чинна дата святкування 23 травня встановлена від 2018 року Указом Президента України № 145/2018 “Про День морської піхоти України”.

Фактично приурочено до дати затвердження й першого складання присяги морського піхотинця в 1992 році.

Від 2018 року відповідно до вшанування на загальнодержавному рівні 100-річчя Української революції — першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті. Святкування Дня морської піхоти України відбувається 23 травня кожного року.

Саме в цей день 1918 року гетьман Скоропадський видав указ України по Морському відомству “Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби”.

Президент України Володимир Зеленський у своєму офіційному Telegram вже привітав морських піхотинців і подякував їм за виконання складних завдань.

“Підготовлені до дій на суші, з моря та з повітря українські морські піхотинці успішно виконують складні завдання. Мотивовані, сильні, відважні. Ворог потужно відчуває міць наших воїнів. Дякую, що бороните рідну землю!Завжди пам’ятатимемо героїв, які віддали життя заради майбутнього нашої держави. Слава морській піхоті України!Слава Україні!” , – зазначив Зеленський.

Окрім цього глава держави відвідав позиції українських військовослужбовців на Донеччині у смузі оборони Вугледар – Мар’їнка, заслухав доповідь командувача морської піхоти й вручив бійцям державні нагороди.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний також привітав морських піхотинців з професійним святом у своєму офіційному Telegram.

В свою чергу Міністр оборони Олексій Резніков привітав військових української морської піхоти з професійним святом та подякував їм за службу у своєму офіційному Twitter.

Генеральний штаб ЗСУ привітав морську піхоту зі святом у своєму офіційному Facebook.

Дякую українським морпіхам за професійність, стійкість та витривалість. Ви мужньо бороните нашу державу від російських окупантів, виконуючи найскладніші завдання на землі, на морі та у повітрі. “Вірні завжди!”
З Днем морської піхоти України!
“, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що гасло морської піхоти — “Вірний завжди” — означає самовіддану службу Українському народові, вірність Військовій присязі та готовність виконати поставлені завдання у будь-яких умовах обстановки.

Окрім цьогол Генштаб опублікував відео із Історією морської піхти: популяризаційно-просвітницького проєкту служби зв’язків з громадськістю Військової академії міста Одеса “Академія навчає”.

Відео: YouTube| General Staff of the Armed Forces of Ukraine| Історія. Морська піхота

Матеріали були підготовлені за сприяння Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Також у своєму офіційному Facebook звернувся до військових з нагоди свята Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Сьогодні професійне свято у військовослужбовців морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ. Я щиро вітаю наших захисників і захисниць, які мужньо та героїчно боронять Україну від російських загарбників, щодня виборюють мир на нашій землі й наближають нашу Перемогу. Дякую кожній та кожному, хто демонструє професійну майстерність, сміливість і відданість! Дякую нашим захисникам за вірність Українському народові й присязі.
Сьогодні ми також схиляємо голови перед кожним, хто віддав життя в ім’я України.
Вічна слава, вічна пам’ять і вічна шана героям, які загинули у боротьбі з ворогом!”
, – зазначив Стефанчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *