Захід Канади охопили лісові пожежі: оголошено надзвичайну ситуацію та масову евакуацію

Захід Канади, а саме регіони Альберти й Британської Колумбії, наразі потерпають від лісових пожеж. Пожежі призвели до масових евакуацій, і значна кількість людей в Альберті була змушена покинути свої будинки через загрозу що зростає.

Про це повідомило видання The New York Times.

Зазначається, що дослідники клімату виокремлюють спеку і посуху, пов’язані з глобальним потеплінням, як ключові чинники збільшення інтенсивності лісових пожеж.

Ця катастрофа об’єднала канадців по всій країні: пожежники, армійські резервісти і добровольці об’єдналися для боротьби з пожежами. Останнім часом кількість евакуйованих в Альберті зменшилася, оскільки деякі пожежі вдалося взяти під контроль.

Дим від вогню почав становити небезпеку, внаслідок чого школярі залишаються вдома, щоб уникнути потенційного ризику для здоров’я. Деякі жителі не змогли забрати своїх домашніх тварин в умовах хаосу евакуації.

Пожежі спалахнули по всьому заходу Канади, включаючи Британську Колумбію, але найбільше постраждала сусідня Альберта, де оголосили надзвичайний стан у зв’язку із серйозністю лісових пожеж. Станом на п’ятницю вдень спалахнуло понад 94 активні лісові пожежі.

Багато пожеж зачепили численні громади корінних народів, які значною мірою залежать від землі та її ресурсів.

Попри ці труднощі, загальнонаціональна підтримка зіграла важливу роль: з вогнем борються значні сили пожежників, включно з тисячею людей з інших провінцій і пожежниками з дикої місцевості в США.

Крістін Петті, бізнес-менеджер лісозаготівельного кооперативу в Едсоні, сільському містечку приблизно за дві години на захід від Едмонтона, сказала, що жителі все ще були шоковані після евакуації.

Вони з чоловіком пішли в такому поспіху, що він забув інсулін. Їм пощастило, що їхній будинок залишився стояти.

І все ж, сказала пані Петті, цей досвід “безумовно шокував мене до глибини душі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *