Музей Івана Гончара відкрив виставку українського та кримськотатарського традиційного одягу

До Міжнародного дня музеїв та Всесвітнього дня вишиванки, Музей Івана Гончара відкрив виставку українського та кримськотатарського традиційного одягу “Свято” з приватних колекцій Валерія Афанасьєва, Ігоря Перевертнюка, Богдана Петричука, Олени Скрипки, Рустема Скибіна, Володимира Щибрі.

Про це повідомили на офіційному сайті музею.

Зазначається, що на виставці будуть представлені зразки святкового вбрання з Полтавщини, Київщини, Слобожанщини (Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей), Чернігівщини, Полісся, Гуцульщини, Покуття, Буковини, Поділля та Криму.

Куратор проєкту Петро Гончар пропонує поглянути на традиційний стрій не лише як на етнографічний матеріал, а як на самодостатню цінність поза простором та часом, трактуючи свято мовою народного вбрання.По-перше — разом з творцями унікальних мистецьких творів відчути СВЯТО та святковий настрій, що декларується в кожному комплексі одягу та в кожному його елементі, адже готувався такий одяг переважно до святкових, кульмінаційних подій у житті нашого народу. По-друге —  співпережити СВЯТІСТЬ у сприйнятті і ставленні до народного одягу, що плекались віками і проявлені у сакралізації вбрання, його оберегових функціях. По-третє — прочитати традиційний одяг як СИМВОЛ, що є близьким до поняття святості в українському політичному та історичному контексті. Наш народ проніс як прапор народне вбрання через багаторічні руйнівні та асимілятивні процеси поруч з власною національною ідентичністю та гідністю”, – йдеться в повідомленні.

Виставка відкрита для огляду з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00. Проєкт діятиме з 18 травня до 31 серпня 2023 року.

Спілкуючись з нашою спадщиною, за якою стоять життя багатьох поколінь українців, ми стаємо ментально більш сильними, єднаємось довкола спільних цінностей з різними поколіннями. Ця виставка має ще раз нагадати нам, за що триває українська боротьба і додати сили на шляху до Перемоги”, — зазначив Петро Гончар, ініціатор та куратор виставки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *