У Києво-Печерській Лaврі відкрилaся вистaвкa про храми України, понівечені російськими окупaнтaми 

У Трaпезній пaлaті Нaціонaльного зaповідника Києво-Печерськa лaврa відкрилaся вистaвкa “…Aле будуть відроджені у слaві і силі”.Вона розповідає про храми України, понівечені внаслідок повномасштабного російського нападу.

За понад рік повномасштабної війни російські окупанти зруйнували, пошкодили чи сплюндрували храми і сакральні споруди в Україні, значна частина яких має історико-культурну цінність та є пам’ятками архітектури й мистецтва.

Про це повідомла пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Фото: mkip.gov.ua

В Україні під час війни було знищено 415 храмів, капличок. Це стосується різних церков, культових споруд християн, мусульман, іудеїв. Ворог, стріляючи в наші храми, стріляє в Бога, попри віросповідання. 100 з цих споруд повністю зруйновані. Ми безперечно все відбудуємо, але для нас важливо зафіксувати те зло, яке творить з храмами України російський агресор. Сподіваюсь, що це стане реальним втіленням європейського гасла “Ніколи знову”. Ми зможемо осягнути це після нашої перемоги, а також відтворити ту велич наших храмів, якою вона була до війни і навіть зробити їх кращими“, – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Фото: mkip.gov.ua

Зазначається що на відкритті виставчки були присутні: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України; Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики; Максим Остапенко, виконувач обов’язків генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»; Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності, координатор Штабу порятунку спадщини (HERI); Юрій Савчук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні, Меморіальний комплекс.

Фото: mkip.gov.ua

Виставку організували: Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний музей Революції Гідності, Штаб порятунку спадщини (HERI).

Вхід на відкриття виставки вільний. Виставка «…Але будуть відроджені у славі і силі» триватиме впродовж року. Умови відвідування – вартість входить в єдиний квиток відвідування заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *