Сьогодні під час свого візиту у Нідерланди президент України Володимир Зеленський підписав спільну декларацію з главами уряді Нідерландів Марком Рютте та Бельгії Александером де Кроо.
Про це йдеться в документі опублікованому на сайті глави держави.
“Королівство Бельгія та Королівство Нідерланди підтверджують свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також свою повну підтримку невід’ємного права України на самооборону та вибір власних заходів безпеки.
Україна, Бельгія та Нідерланди повторюють свою вимогу згідно з рішенням Міжнародного суду ООН від 16 березня 2022 року, щоб Російська Федерація негайно, повністю та безумовно вивела всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з військовими чи нерегулярними збройними формуваннями, якими може керувати або які може підтримувати Російська Федерація, а також вивела будь-які організації та осіб, які можуть бути під її контролем або керівництвом.
Бельгія та Нідерланди підтверджують свою солідарність з Україною та її народом у героїчному захисті їхньої свободи та наших спільних цінностей.
Бельгія та Нідерланди підтверджують свої зобов’язання надавати Україні необхідну військову, гуманітарну та фінансову підтримку стільки, скільки це буде потрібно, щоб допомогти їй здолати військову агресію Росії” – йдеться в повідомленні.
Також детальніше про цей документ у своєму офіційному Facebook розповів заступник голови ОП Ігор Жовква.
“Документ охоплює найважливіші теми спільного порядку денного: задоволення нагальних оборонних потреб України, підтримка української Формули миру, просування України до членства в НАТО та гарантування безпеки України, притягнення росії до відповідальності, а також подальше посилення антиросійських санкцій та розробка механізму відшкодування збитків, завданих російською агресією“- зазначив заступник голови ОП.
Також він додав, що у цій декларації суттєво конкретизується питання євроатлантичної інтеграції нашої країни. У ній Україна також зафіксувала необхідність розгляду питання безпекових гарантій під час Вільнюського саміту НАТО.
Декларація дозволила формалізувати підтримку України на євроатлантичному напрямку з боку 16 держав-членів НАТО – а це половина Альянсу з урахуванням Швеції.