НАЗК внесло OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це проінформувала пресслужба НАЗК.

Російський ОТП Банк залишається одним з провідних банків на російському ринку фінансових послуг навіть після вторгнення рф в Україну. Так, згідно зі звітністю OTP Group за 2021 рік, чистий прибуток російського банку склав 37,6 млрд форинтів, або 7,6% від сукупного прибутку групи.За наявною інформацією щодо фінансових результатів російський ОТП Банк отримав у 2020 році 113 млн рублів прибутку та сплатив до бюджету країни-агресора колосальну суму – близько 190 млн рублів лише податку на прибуток” – йдеться в повідомленні.

Також додається, що, як стало відомо у ЗМІ, банк також надає пільгові умови кредитування військовим рф. росіяни, призвані на службу та їхні сім’ї можуть подати заяву на відстрочку платежів за кредитами. Банки посилаються на закон рф від 7 жовтня 2022 року №377-ФЗ, фактично визнаючи так звану “ЛДНР”.

OTP Bank становить основу міжнародної фінансової групи ОТП (OTP Group), яка є одним з лідерів ринку фінансових послуг Центральної та Східної Європи згідно з даними Будапештської фондової біржі. OTP Bank має дочірні банки у росії, Україні, Хорватії, Словенії, Словаччині, Чорногорії та Румунії.

OTP входить до числа 50 найбільших банків росії, а по низці напрямків входить до лідерів ринку. Він обслуговує понад 2,2 млн клієнтів і представлений більше ніж в 1 850 населених пунктах держави-терориста, що підкреслює його важливість для економіки росії, яка бореться з санкціями Заходу та намагається їх обійти” – йдеться в повідомленні.

OTP Bank є вже 24 компанією, яку НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *