Голлівудські зірки Кертін Винник та Іванна Сахно приїхали до Києва

До Києва приїхали голлівудські акторки українського походження — Кетрін Винник та Іванна Сахно. Візит приурочений відзначенню річниці фандрейзингової платформи UNITED24.

Про це повідомили в офіційному Telegram UNITED24.

Кетрін Винник та зв’язок з Україною

Фото: Associated Press

Кетрін Винник – канадська акторка і режисерка українського походження, майстер бойових мистецтв. Найвідоміші ролі: Ганна Берлі (телесеріал “Кістки”), Лаґерта (серіал “Вікінги”) та Івон (комедія “Чудернацькі фантазії Чарлі Свона III”).

Різко засуджує Голодомор як наслідок геноциду проти українців.

Напередодні 30-ї річниці Незалежності України відвідала історичну батьківщину, привітала батьків із ювілеєм шлюбу, відвідала місця походження предків.

Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке є частиною російсько-української війни, активно підтримувала Україну на своїй сторінці у Instagram, зокрема 24 лютого Кетрін Винник написала: “Ми мирна країна. Ми не заслуговуємо цієї війни”.

Наступні дні акторка додавала й інші інформаційні повідомлення: заклик переглянути фільм “Зима у вогні”, промови Президента України Зеленського Володимира та відео бомбардувань українських міст.

Під час інтерв’ю вона розповідає про свою українську спадщину та закликає підтримати Україну у зв’язку з атакою Росії.

Я маю говорити і говоритиму далі. І це боротьба не тільки за Україну, а й за всю Європу, за всю демократію і все людство. Нам всім потрібно об’єднатися, як єдиний світ і зупинити цю війну і зупинити російську агресію”.

У березні 2022 року Винник разом зі своєю мамою створили благодійний фонд The Winnick Foundation для збирання коштів на потреби України.

1 березня 2023 року Кетрін стала амбасадором фонду UNITED24. Разом з її благодійним фондом The Winnick Foundation відкрила через UNITED24 власний збір на відновлення одного з вісімнадцятьох будинків програми відбудови.

Батьки Кетрін є нащадками вихідців з України, обоє народилися в Німеччині, куди в 1940-ві роки їхні родини втекли від радянської влади. Незабаром перебралися до Канади. Батьки матері Кетрін, Лесі, народилися на Галичині: бабуся — на Львівщині, а дідусь — на Тернопільщині. Леся Винницька є членкинею Управи Конґресу українців Канади, відділу Торонто.

Предки батька Кетрін, Романа, походять зі Старого Самбора і Борислава. Дід Володимир Винницький зголосився до лав Січових Стрільців у 16-річному віці, приписав собі 2 роки, щоб записатися до війська. Прадід Катерини Іван Винницький ― поручник 1-ї Запорізької дивізії Армії УНР. Після Другої світової війни доклав зусиль до створення організації колишніх Січових Стрільців у Канаді, в якій мав поважні позиції.

Іванна Сахно та зв’язок з Україною

Фото: facebook.com/ivannasakhno

Іванна Анатоліївна Сахно — українська акторка, відома своїми ролями в першому частково українськомовному сіткомі “Леся+Рома”, в українській біографічній стрічці “Іван Сила”, у голлівудському блокбастері “Тихоокеанський рубіж: Повстання” , в голлівудській екшн-комедії “Шпигун, який мене кинув”, у триллері з елементами жахів “Пік страху” та Шин Гаті в мінісеріалі “Асока”.

У віці 15 років Сахно разом з батьками переїхала до Лос-Анджелеса, з 2013 року там живе та працює.

Іванна під час Революції гідності підтримувала протестувальників у Києві та разом з українською діаспорою Лос-Анджелеса виходила на мітинги на підтримку України, а 2016 року на червоній доріжці Каннського кінофестивалю Сахно з’явилася з табличкою на підтримку ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

У червні 2017 року в інтерв’ю Сахно зізналася, що після переїзду в Америку вона змушена жити окремо від батьків і спілкуватися з ними в основному через текстові повідомлення, оскільки менеджери акторки побоюються, що в неї збережеться український акцент.

У 2022 році виступила з критикою та засудженням російського військового вторгнення в Україну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *