У Дубаї побудують першу у світі мечеть, надруковану на 3D-принтері

У Дубаї, що в Об’єднаних Арабських Еміратах, хочуть побудувати першу у світі мечеть, надруковану на 3D-принтері.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що за словами голови інженерного відділу Управління ісламських справ і благодійної діяльності уряду Дубая (IACAD) Алі Мохаммада Алхаляна Алсувайді, споруда вміщатиме 600 вірян і займатиме 2 тисяч квадратних метрів на двох поверхах.

Мечеть буде виготовлена з бетонної суміші, а будівництво планують розпочати до кінця цього року та завершити в першому кварталі 2025 року.

Ми вибрали 3D-друк мечеті, оскільки це нова та інноваційна технологія, яка потенційно може заощадити час і ресурси порівняно з традиційними методами будівництва“, — зазначив Алхалян Алсувайді.

IACAD відмовився назвати компанію, яка буде відповідати за будівництво.

Будівництво будівель за допомогою 3D-друку вимагає великих друкарських машин, які запрограмовані на інформацію про проєкт. Вони видавлюють будівельний матеріал з насадки, нарощуючи структуру шарами. Переважна більшість конструкцій, надрукованих на 3D-принтері, виготовляються з бетону, але можна друкувати з інших матеріалів, наприклад глини.

Також додається, що Дубай мав намір стати світовою столицею 3D-друку, і у 2018 році він запустив “Стратегію 3D-друку”, згідно з якою до 2030 року планується, що 25% нових будівель емірату будуть надруковані на 3D.

До 2019 року він утримував світовий рекорд за найбільшою надрукованою на 3D-принтері спорудою — будівлею муніципалітету Дубая (висотою 9,5 метрів і площею 640 квадратних метрів), а також першим у світі офісом, надрукованим на 3D- принтері.

Тео Салет – декан факультету антропогенного середовища Технологічного університету Ейндховена, Нідерланди є прихильником модернізації будівельної галузі за допомогою таких технологій, як 3D-друк.

“Цифрове проектування та будівництво заощадять час… зменшать витрати на будівництво та витрати на невдачі, вирішать проблему нестачі будівельників і дозволять нам переосмислити наші проекти з точки зору стійкості”, — сказав він.

Також Тео Салет вважає, що такий проєкт, як запропонована мечеть у Дубаї, є наступним етапом архітектурного дизайну, надрукованого на 3D, але передбачає, що він зіткнеться з проблемами.

Реалізація такого великого та привабливого проекту, як цей, є досить складним завданням, масштаб якого ще невідомий”, — додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *